Lekarz uprawniony do badań lekarskich osób ubiegających się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami i kierowców, na druku stanowiącym załącznik nr 7 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (Dz. U. z 2017 r. poz. 250).
Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) jest to elektroniczny dokument, generowany w systemie "Kierowca", zawierający dane i informacje identyfikujące i opisujące osobę ubiegającą się o wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdami.
Dokument ten niezbędny jest do rozpoczęcia szkolenia dla osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem oraz do przystąpienia do egzaminu państwowego.
We właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Starostwie. Dla mieszkańców Łodzi, w Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Departamencie Obsługi i Administracji Urzędu Miasta Łodzi ul. Smugowa 26a i 30/32- I piętro.
Warunkiem złożenia wniosku jest pobranie biletu z „automatu biletowego” (przycisk „P” lub „V” w przypadku umówionej wizyty).
Nie. Złożenie wniosku o wydanie prawa jazdy wymaga osobistego stawiennictwa wnioskodawcy.
W ciągu 3 dni od uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego.
Jeżeli sprawa nie wymaga prowadzenia postępowania wyjaśniającego - około 10 dni od otrzymania przez organ informacji o pozytywnym wyniku egzaminu - przekazanej za pośrednictwem WORD.
Stan realizacji zamówienia na wytworzenie prawa jazdy dostępny jest na stronie: info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/sprawdz-status.html
Osoba, która pozostawiła we wniosku numer telefonu komórkowego bądź adres e-mail otrzyma wiadomość o możliwości odbioru prawa jazdy.
W przypadku mieszkańców Łodzi opłatę należy wnieść gotówką lub kartą (debetową lub kredytową) w dniu odbioru prawa jazdy bezpośrednio w kasie Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Departamencie Obsługi i Administracji UMŁ ul. Smugowa 261 i 30/32 po otrzymaniu skierowania do kasy ze stanowiska 1.03-1.04 lub przelewem na konto Getin Noble Bank S. A. w Łodzi nr 24 1560 0013 2026 0000 0026 0021.
Dane do przelewu:
Nazwa odbiorcy:
Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Departamencie Obsługi i Administracji UMŁ
ul. Smugowa 26a i 30/32
91-433 Łódź
Tytuł wpłaty: opłata za wydanie prawa jazdy
Opłata gotówkowa – 100 zł
Opłata ewidencyjna – 0,50 zł
Tak, ale pod warunkiem okazania dokumentu zawierającego fotografię np. paszportu, legitymacji studenckiej, książeczki wojskowej, legitymacji ubezpieczeniowej. Warunkiem odbioru wtórnika jest okazanie dowodu osobistego lub paszportu.
Uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami wydane przez lekarza uprawnionego do przeprowadzenia badań lekarskich, na druku stanowiącym załącznik nr 7 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (Dz. U. z 2017 r. poz. 250) a następnie wystąpić do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania organu o wydanie nowego prawa jazdy.
Osoby ubiegające się o przedłużenie ważności praw jazdy kategorii C1,C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E),winny również uzyskać orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdami.
Każda zmiana danych zawartych w prawie jazdy wiąże się z koniecznością wymiany prawa jazdy.
Wymagane dokument:
- wniosek o wydanie prawa jazdy,
- dowód uiszczenia opłaty za wydanie prawa jazdy oraz opłaty ewidencyjnej,
- kolorowa fotografia o wymiarach 35 × 45 mm, wykonana na jednolitym jasnym tle, mająca dobrą ostrość oraz odwzorowująca naturalny kolor skóry, obejmująca wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazująca wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiająca osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami,
- fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku,
- osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć do wniosku fotografię przedstawiającą ją w okularach z ciemnymi szkłami; w takim przypadku do wniosku załącza się również orzeczenie o niepełnosprawności osoby do 16 roku życia lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 lat, z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.),
- orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem – jeżeli zmiana dotyczy daty ważności prawa jazdy
- orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, jeżeli zmiana dotyczy daty ważności prawa jazdy kategorii C1,C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E,
- kserokopia posiadanego prawa jazdy,
- dokument tożsamości do wglądu.
30 dni
Informację wprowadził(a): Tomasz Wilk (05.10.2017 10:55)
Informację zmodyfikował(a): Adrian Beer (05.10.2017 10:55)
Ilość odwiedzin: 3291
Data | Redaktor | Akcja |
---|---|---|
05.10.2017 10:55 | Adrian Beer | Utworzenie strony |