Jeśli przy nazwie sprawy znajduje się symbol @ to tę sprawę załatwisz on-line

Sprzedaż kompostu

OPIS SPRAWY

Kompostownia prowadzi sprzedaż kompostu (przez 12 miesięcy w roku) oraz drewna odpadowego – okazyjnie.

W SKRÓCIE

KROK 1

Wjedź na teren kompostowni

wjazd z ul. Sanitariuszek

KROK 2

Zapłać za ilość kupowanych worków

w przypadku sprzedaży konfekcjonowanej (worki)

KROK 3

Wjedź na wagę

w przypadku sprzedaży kompostu luzem

KROK 4

Załaduj towar na środek transportu

w przypadku sprzedaży konfekcjonowanej (worki)

KROK 5

Podjedź pod wskazane miejsce

w celu załadunku kompostu sprzedawanego luzem

KROK 6

Wjedź na wagę

w przypadku sprzedaży kompostu luzem

KROK 7

Zapłać za załadowany kompost

w przypadku sprzedaży kompostu luzem

PRZYDATNE INFORMACJE

Płatność przelewem tylko po podpisaniu umowy.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Sposób załatwienia sprawy
  1. Kompostownia prowadzi sprzedaż kompostu (przez 12 miesięcy w roku) oraz drewna odpadowego – okazyjnie, po dostarczeniu go na teren kompostowni na podstawie zawartych z innymi instytucjami umów.

  2. Kompostownia prowadzi sprzedaż kompostu w dwóch rodzajach

    • Sprzedaż konfekcjonowana – kompost jest pakowany w worki po 20 kg. Sprzedaż odbywa się na sztuki, w godzinach otwarcia kompostowni.
    • Sprzedaż luzem – kompost jest ładowany luzem (bez opakowania) na środek transportu.
  3. Kompost konfekcjonowany (w workach) jest ładowany przez klienta samodzielnie.

  4. Kompost luzem podlega ważeniu wg schematu – ważenie pustego samochodu, następnie ważenie załadowanego samochodu. Różnica między odczytem wagi jest wagą kompostu, za którą należy wnieść opłatę. Kwota za niepełne tony jest rozliczna proporcjonalnie do ceny za tonę. Ważenie jest bezpłatne.

  5. Samodzielny załadunek kompostu luzem wymaga posiadania własnego sprzętu – szpadla, łopaty itp. Kompostownia nie wypożycza sprzętu do samodzielnego załadunku.

  6. Kompostownia dysponuje jednym pomostem wagowym – pierwszeństwo wjazdu na wagę ma samochód wyjeżdżający.

  7. Za kompost i drewno opłaty są przyjmowane w kasie kompostowni – preferowana płatność – kartą płatniczą, w godzinach pracy kompostowni.

  8. Każdy mieszkaniec Łodzi może również skorzystać z możliwości przewiezienia kompostu pod wskazany adres odpłatnym transportem kompostowni.

  9. Należy pamiętać, iż sprzedaż kompostu z transportem należy wcześniej uzgodnić osobiście w celu zarezerwowania terminu transportu.

  10. W przypadku korzystania z transportu kompostowni ważenie i załadunek leżą po stronie kompostowni. Jest to usługa bezpłatna.

  11. Załadunek na samochody prywatne sprzętem kompostowni może odbywać się tylko na samochody otwarte (z wykluczeniem plandek, busów itp.) i tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:30. Ważenie i załadunek są bezpłatne.

  12. Opłaty za kompost, drewno i/lub transport według cennika przyjmuje kasa kompostowni, preferowana płatność – kartą płatniczą, w godzinach pracy kompostowni.

Informacje uzupełniające
  1. Kompost konfekcjonowany – w workach jest przechowywany na zewnątrz. Worki są zgrzane. Kompostownia nie prowadzi załadunku worków na środki transportu.

  2. Przy załadunku kompostu w workach należy pamiętać, że worki mogą być mokre. Należy zachować ostrożność przy załadunku, by uniknąć rozerwania worka. Kompostownia nie wymienia zakupionych, a następnie rozerwanych worków.

  3. Kompost ma lekko zasadowy odczyn – ph 8,1-8,3.

  4. Kompost pod handlową nazwą „Próchniaczek” jest wartościowym nawozem organicznym poprawiającym strukturę gleby i jej właściwości wodne oraz zwiększającym w glebie zapas próchnicy, makro - i mikroelementów. Dzięki temu możliwa staje się uprawa roślin warzywnych i ozdobnych, zakładanie sadów i plantacji jagodowych na glebach lekkich, ubogich w substancję organiczną.

  5. Wysoką jakość "Próchniaczka" potwierdzają szczegółowe badania przeprowadzone w Instytucie Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, gdzie stwierdzono jego dodatni wpływ na plonowanie.

  6. Badania mikrobiologiczne i parazytologiczne, wykonane przez Państwowy Instytut Weterynaryjny, Państwowy Instytut Badawczy w Puławach oraz Instytut Medycyny Wsi w Lublinie, wykazały, ze kompost "Próchniaczek" nie zawiera pasożytów przewodu pokarmowego i bakterii z rodzaju Salmonella. Przy prawidłowym stosowaniu nie wykazuje bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt.

  7. Nawóz organiczny "Próchniaczek" należy stosować w dawkach 40-60 t/ha, jeden raz na 3-4 lata lub 10kg/1m2 przy mniejszych działkach.

  8. Nawóz organiczny "Próchniaczek" należy przechowywać w pryzmach na utwardzonym, wyrównanym i nieprzepuszczalnym podłożu. Pryzmy powinny być zlokalizowane w bezpiecznej odległości (od 50 do 100m) od cieków wodnych i zabezpieczone przed przemywaniem przez wody opadowe lub inne. Nawóz organiczny "Próchniaczek" należy przechowywać w miejscu zabezpieczonym przed dostępem zwierząt oraz w sposób uniemożliwiający zanieczyszczenie środków żywienia zwierząt, stosowanych w gospodarstwie.

  9. Przy pracy z nawozem organicznym "Próchniaczek" należy stosować rękawice ochronne i przestrzegać zasad higieny, takich jak przy pracy z obornikiem w celu uniknięcia przeniesienia składników kompostu do układu pokarmowego.

  10. W razie kontaktu nawozu z uszkodzoną tkanką ciała należy zastosować podstawowe środki opatrunkowe, a w razie potrzeby zasięgnąć porady lekarza.

Termin i miejsce załatwienia

Termin realizacji

Kompostownia prowadzi sprzedaż kompostu:

  • poniedziałek i czwartek - 7:00 -16:00
  • wtorek, środa, piątek – 6:00-17:00
  • sobota w godz. 7:00-13:00


Sprzedaż kompostu z załadunkiem na samochód klienta:

  • od poniedziałku do piątku – 7:00 – 14:30

Miejsce załatwienia

Zarząd Gospodarowania Odpadami
Oddział Kompostownia
Sanitariuszek 70/72
93-469 Łódź

Telefony:

  • +48 (42) 640-48-57 Oddział Kompostownia

Umawianie/rezerwacja wizyty

Telefonicznie: +48 (42) 640-48-57 Kompostownia

Opłaty
Lp. Ilość kompostu Cena netto w zł za 1tonę Sprzedaż detaliczna – cena netto
1.1. do 1 tony 70,00 -
1.2. od 1 tony do 20 ton 65,00 -
1.3. pow. 20 ton 60,00 -
1.4. powyżej 100 ton 50,00 -
1.5. kompost konfekcjonowany- worek 20 kg - 7,40zł
1.6. drewno odpadowe cena za 1 tonę - drewno liściaste 140,00zł
drewno mieszane 90,00zł
Ø powyżej 60cm 50,00zł

Transport:

Lp. środek transportu cena zł netto
za 1/godz.
uwagi
1 2 3 4
1.1. Samochód IVECO o ładowności 8 MG 92,00 ilość godzin liczona będzie od wyjazdu z siedziby ZGO do godziny powrotu do siedziby ZGO
1.2. Samochód VOLVO HAK o ładowności 16 MG 115,00
1.3. Samochód VOLVO HDS 92,00
1.4. Samochód RENAULT HAK o ładowności 12 MG 115,00

Do cen wskazanych w tabelach zostanie doliczony podatek VAT zgodnie z obowiązującymi stawkami.

Podstawa prawna

Podstawa prawna

  • art. 25, art. 41 ust. 2 i 6, art. 42 ust. 2 i 4, art. 43 ust.2 oraz art. 44 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21 ze zm.)

  • rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2014 poz. 1923)

  • decyzja Marszałka Województwa Łódzkiego z dnia 19.12.2014 r. w sprawie wydania zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów

  • decyzja nr 186a/09 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 09.01.2009 r. zmieniająca decyzję 186/2007 w sprawie udzielenia pozwolenia na wprowadzenie do obrotu nawozu organicznego pod nazwą „Próchniaczek”

Tryb odwoławczy

Brak

Realizatorzy
Jednostka
Zarząd Gospodarowania Odpadami
Komórka
Oddział Kompostownia
Pomoc przy sprawie
POTRZEBUJESZ POMOCY PRZY SPRAWIE?
NIE WIESZ GDZIE SZUKAĆ SWOJEJ SPRAWY?
WYSZUKAJ SPRAWĘ Z LISTY
Kontakt