Urząd Miasta Łodzi BIP UMŁ

Aplikowanie przez kandydatów na praktyki i staże w serwisie praktyki.lodz.pl

Opis Procedury

Sposób załatwienia sprawy

 1. Po rejestracji profilu w serwisie www.praktyki.lodz.pl kandydaci na staże i praktyki mają możliwość wyszukiwania dostępnych ofert praktyk i staży oraz aplikowania na nie.

 2. Aby dokonać rejestracji profilu należy na stronie www.praktyki.lodz.pl kliknąć link: „Logowanie/Rejestracja” i dalej wybrać okno „Kandydat”. W zakładce „Zarejestruj się” należy wpisać login, adres e-mail, który będzie przypisany do konta Kandydata, hasło (dwukrotnie powtórzone) oraz imię i nazwisko. Następnie należy zapoznać się i zaakceptować Regulamin Serwisu oraz Klauzulę Informacyjną RODO wraz z niezbędnymi zgodami na przetwarzanie danych osobowych oraz udostępnienie danych osobowych zarejestrowanym w serwisie pracodawcom, i kliknąć przycisk „Załóż konto".

 3. Następnie na podany adres e-mail zostanie przesłana wiadomość z linkiem, który należy „kliknąć” w celu potwierdzenia rejestracji konta/ adresu e-mail. Po aktywacji konta/adresu e-mail zostaniesz automatycznie zalogowany w serwisie, następnie należy uzupełnić dane w profilu Kandydata o podstawowe dane osobowe: imię i nazwisko, data urodzenia, adres e-mail, telefon, podać uczelnię, kierunek i rok studiów oraz można uzupełnić informacje dodatkowe związane ze znajomością języka obcego, doświadczenia i innych posiadanych umiejętności.

 4. Pracodawca zgłaszający ofertę określa wymagania względem kandydatów, warunki odbywania praktyk lub stażu, czas ich trwania oraz sposób aplikowania na ofertę.

 5. Aplikowanie na ofertę odbywa się zgodnie z preferencjami określonymi przez pracodawcę w treści oferty:

  • bezpośrednio na wskazane dane kontaktowe (najczęściej e-mail),

  • poprzez formularz aplikacyjny dostępny w systemie strony, który pozwala załączać plik z CV kandydata i wysłać pracodawcy, wówczas zgłoszenia widoczne są w profilu pracodawcy przy danej ofercie,

  • poprzez odesłanie do formularza aplikacyjnego zewnętrznego systemu rekrutacyjnego.

 6. Zarządzający serwisem nie uczestniczą w procesie selekcji kandydatów, która w całości leży po stronie pracodawcy (Uwaga: Nie dotyczy projektu „Praktykuj w Łodzi - Staże wakacyjne”, w którym pracownicy Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej mogą na życzenie firmy przeprowadzić wstępną selekcję kandydatów).

 7. Kandydat może aplikować na dowolną liczbę ofert zamieszczonych w serwisie, pod warunkiem spełniania kryteriów określonych przez pracodawcę.

Termin i miejsce załatwienia

Termin realizacji

Nie dotyczy

Miejsce załatwienia

Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej
Oddział ds. Przedsiębiorczości i Współpracy z Uczelniami
93-590 Łódź, al. Politechniki 32, pok. 114
e-mail: praktyki@praktyki.lodz.pl oraz na stronie www.praktyki.lodz.pl

Telefoniczna informacja UMŁ - Call Center: +48 (42) 638-44-44

Opłaty

Brak

Dokumenty

Wymagane dokumenty

Brak

Pozostałe dokumenty

 • Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych
Szablon dokumentu

Podstawa prawna

Podstawa prawna

 • uchwała NR XLIII/824/12 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 25 czerwca 2012 r. w sprawie przyjęcia „Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+” – Realizacja Programu Młodzi w Łodzi będącego elementem filaru: Społeczeństwo i kultura

Tryb odwoławczy

Nie dotyczy

Realizator

Jednostka

Urząd Miasta Łodzi

Komórka

Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej