Strona głównaKontaktDodaj do ulubionychZnajdźMapa serwisuPowiększ tekstZmniejsz tekst
Strona główna
 
Menu
Polityka prywatności i plików cookies
Informacja UMŁ
Opłata skarbowa
Podatki lokalne
Odbiór dowodu osobistego
Biuro Rzeczy Znalezionych
Nieodpłatna pomoc prawna
e-urząd
Praca
Oświadczenia majątkowe
Jednostki pomocnicze Miasta (osiedla)
Organizacje pozarządowe
Dla inwestora
Informacje dla osób niepełnosprawnych
Miejski Rzecznik Konsumentów
Budżet Miasta
Dokumenty strategiczne
Spółki z udziałem Miasta
Rejestry, ewidencje, archiwa
Konsultacje społeczne
Otwarte dane
Instrukcja obsługi
Ponowne wykorzystywanie
Redakcja BIP
Kontakt z UMŁ
Serwis internetowy UMŁ
2016 r.<<

Krzysztof Stanisław Cwynar – jest piosenkarzem, kompozytorem, poetą, reżyserem, działaczem społecznym i nauczycielem. W ubiegłym roku przypadło 50-lecie jego pracy artystycznej. Pan Krzysztof Cwynar jest nadal niezwykle aktywny zawodowo – śpiewa, tworzy piosenki, jest autorem tekstów, muzyki, scenariuszy, reżyserem koncertów i spektakli. Jego Łódzkie Studio Integracji skupia osoby chore, niepełnosprawne, biedne. Jest założycielem pierwszej w kraju Wędrującej Sceny Integracji. Na szczególną uwagę zasługują koncerty z cyklu „Krzysztof Cwynar zaprasza…” z udziałem niepełnosprawnych artystów, laureatów ogólnopolskich festiwali integracyjnych, które odbywają się cyklicznie w łódzkich teatrach.

Wojciech Grochowalski – od lat należy w Łodzi do grona osób oddanych kulturze i przedsiębiorczości. Jest wydawcą książek i czasopisma „Kultura i Biznes”, pomysłodawcą powołania Międzynarodowej Fundacji Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Artura Rubinsteina. Pan Wojciech Grochowalski za pracę na rzecz Łodzi w 1995 roku został odznaczony przez Radę Miejską „Odznaką Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Otrzymał również srebrny medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, a także krzyż kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Izabela Marta Janik – kieruje Specjalistyczną Świetlicą Środowiskową Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Piotrkowskiej 85 w Łodzi. Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży pochodzących z trudnych rodzin, często zaburzonych, rozbitych i dotkniętych różnymi deficytami. Pani Izabela Janik pracuje w sposób nieszablonowy, wykorzystując techniki innowacyjne. W pracy z dziećmi realizuje autorskie projekty, jest przyjacielem, nauczycielem, opiekunem. Placówka, którą kieruje spełnia całkowicie zadania wobec najmłodszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców Łodzi.

Wojciech Nowicki – jest dyrektorem naczelnym Teatru im. Stefana Jaracza od 24 lat. W tym czasie w placówce zrealizowano 25 premier, w tym 7 polskich prapremier. Teatr pod dyrekcją pana Wojciecha Nowickiego zorganizował 3 edycje Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Klasyki Światowej. W latach 2011 – 2015 Teatr Jaracza zaprezentował na scenach własnych oraz partnerów w regionie, na festiwalach, przeglądach i występach gościnnych ponad 2300 przedstawień. Pan Wojciech Nowicki pełnił również funkcję dyrektora naczelnego Teatru Wielkiego. Od 8 lat jest wiceprezesem Unii Teatrów Polskich. Organizacja ta skupia 14 najważniejszych teatrów w kraju.

Piotr Trzaskalski – jest reżyserem filmowym i telewizyjnym, scenarzystą. Jego pierwszym pełnometrażowym filmem fabularnym był powstały w 2002 roku „Edi”, do którego napisał scenariusz.. Film ten zdobył m. in. 5 nagród na XXVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego ostatni film fabularny „Mój rower” z 2012 roku został obsypany wieloma nagrodami w kraju, a mistrzowsko poprowadzona kreacja aktorska Michała Urbaniaka stała się Odkryciem Roku w ocenie Polskiej Akademii Filmowej. Za swoją działalność artystyczną pan Piotr Trzaskalski został uhonorowany m. in. Paszportem Polityki.


Źródło: Departament Prezydenta, Biuro Rady Miejskiej
Informację opracował(a): Ewelina Koper (2016-05-17)
Informację wprowadził(a): Martyna Hanuszkiewicz (2016-05-17)
Rejestr zmian | Statystyka | Liczba odwiedzin: 934
Redakcja     Administracja     Wykonanie:  P®ESTO