Strona głównaKontaktDodaj do ulubionychZnajdźMapa serwisuPowiększ tekstZmniejsz tekst
Strona główna
 
Menu
Polityka prywatności i plików cookies
Informacja UMŁ
Opłata skarbowa
Podatki lokalne
Odbiór dowodu osobistego
Biuro Rzeczy Znalezionych
Nieodpłatna pomoc prawna
e-urząd
Praca
Oświadczenia majątkowe
Jednostki pomocnicze Miasta (osiedla)
Organizacje pozarządowe
Dla inwestora
Informacje dla osób niepełnosprawnych
Miejski Rzecznik Konsumentów
Budżet Miasta
Dokumenty strategiczne
Spółki z udziałem Miasta
Rejestry, ewidencje, archiwa
Konsultacje społeczne
Otwarte dane
Instrukcja obsługi
Ponowne wykorzystywanie
Redakcja BIP
Kontakt z UMŁ
Serwis internetowy UMŁ
2006 r.<<

Krystyna Maria Łobza–Wilczkowska była scenografem Łódzkiego Studenckiego Teatru Satyrycznego „Pstrąg”, a także projektantką kostiumów do większości przedstawień „Pstrąga”. Dzięki jej inwencji studencka widownia i nie tylko, poznała wiersze Lechonia, Miłosza, Wierzyńskiego. Nagradzana i wyróżniania była na licznych przeglądach i festiwalach kultury studenckiej. Jest autorką znaczka pstrągowego –logo teatru. Obecnie jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Rodziny Katyńskiej, Klubu Myśli Społecznej im. A. Frycza-Modrzewskiego. Jest też felietonistką w miesięczniku łódzkim „Aspekt Polski”. Jej scenariusz do spektaklu „Anatomia sumień” otrzymał nagrodę specjalną ks. prałata Peszkowskiego W 2005 roku Krystyna Wilczkowska nagrodzona została medalem Pro Memoria.

Profesor dr hab Marian Mikołajczyk w 2005 r. minęło 45 lat pracy naukowej profesora. Początkowo pracował w Instytucie Chemii Organicznej, potem w Polskiej Akademii Nauk. W latach 1968-1969 jako stypendysta Towarzystwa Maxa Plancka, pracował w Instytucie Medycyny Doświadczalnej w Getyndze. Ukoronowaniem kariery naukowej pana profesora był - w 1991 r. - wybór na członka korespondenta PAN, a w 2002 r. został wybrany członkiem rzeczywistym PAN. Od 1991 r. jest dyrektorem Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi. Zorganizował Zakład Organicznych Związków Siarki, który z Jego inicjatywy przekształcono w Zakład Chemii Heteroorganicznej o znacznie szerszym profilu badawczym. Jest wybitnym chemikiem. Swą wiedzę w zakresie chemii związków heteroorganicznych wykorzystał, działając w międzynarodowej komisji ds. niszczenia broni chemicznej. Wydał 3 monografie w języku angielskim, 24 rozdziały w książkach, 38 artykułów przeglądowych, 323 oryginalne publikacje, 19 patentów lub zgłoszeń patentowych. Pan profesor Marian Mikołajczyk jest organizatorem VI Międzynarodowej Konferencji Chemii Heteroatomów, w której uczestniczyło ponad 200 chemików z całego świata. Prowadzi aktywną działalność na rzecz rozwoju i integracji łódzkiego środowiska naukowego. Pełniąc obowiązki Prezesa Oddziału PAN w Łodzi doprowadził do utworzenia Centrum Biologii Medycznej PAN.

Andrzej Józef Ośniecki pracując na stanowisku wiceprezesa Zarządu firmy „Waritex” brał udział w budowie takich łódzkich inwestycji jak: port lotniczy „Lublinek”, gmach Wydziału Geografii Uniwersytetu Łódzkiego, w renowacji i odbudowie ważnych dla Łodzi zabytków architektonicznych. Nadzorował realizację największej inwestycji jaką jest fabryka sprzętu AGD Merloni Elettrodomestici. W 2002 r. jako Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poprzez działania marketingowe doprowadził do stworzenia boomu inwestycyjnego w Łodzi i regionie.Sprowadził 36 inwestorów zagranicznych i krajowych, w tym 17 do Łodzi, którzy zainwestują ponad 2,2 mld złotych i stworzą ponad 5500 miejsc pracy. Łódzka Strefa jako jedyna z 14 polskich stref otrzymała z rąk Komisarz Unii Europejskiej pani Danuty Hubner Medal Europejski za profesjonalną i kompleksową obsługę inwestorów.

Profesor dr hab Maciej Pawlik jest wybitnym specjalistą z dziedziny elektroenergetyki, a zwłaszcza wytwarzania energii elektrycznej. Jest autorem 2 obszernych monografii, z których jedna stanowi podstawowy podręcznik monograficzny z dziedziny wytwarzania energii elektrycznej nagrodzony przez Ministra Edukacji Narodowej. Dorobek naukowy pana profesora obejmuje także ponad 190 prac opublikowanych i ponad 110 prac naukowo-badawczych niepublikowanych. W latach 1991-2003 był kierownikiem lub wykonawcą 10 projektów naukowych (grantów). Za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju nauki i kształcenia studentów Politechniki Łódzkiej odznaczony Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Odznaką „Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej”. W 1994 r. powołany na członka zagranicznego Narodowej Akademii Nauk Ukrainy. Już trzecią kadencję profesor Maciej Pawlik pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Problemów Energetyki przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk

Helena Skrzydlewska znana jest z zaangażowania w liczne akcje charytatywne i społeczne, prowadzone na terenie naszego miasta. Pani Helena Skrzydlewska wspiera rozmaite łódzkie inicjatywy, dotuje stowarzyszenia i organizacje. Jej wsparcie pozwala na realizację marzeń i rozwój talentów licznej rzeszy młodych łodzian. Wśród licznych działań sponsorskich wymienić warto wsparcie finansowe adresowane do Caritas Archidiecezji Łódzkiej, do domów pomocy społecznej, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Teatru Wielkiego, Katolickiego Teatru „Logos”. Sponsoruje również młodych sportowców różnych dyscyplin z łódzkich klubów sportowych. Pani Helena Skrzydlewska jest fundatorką stypendiów naukowych na prestiżowych zagranicznych uczelniach w dziedzinie biblistyki i stypendium artystycznego w wyższej szkole baletowej.


Informację wprowadził(a): Bogusława Jagusiak (2007-04-04)
Informację zmodyfikował(a): Bogusława Jagusiak (2007-04-04)
Rejestr zmian | Statystyka | Liczba odwiedzin: 4465
Redakcja     Administracja     Wykonanie:  P®ESTO