Strona głównaKontaktDodaj do ulubionychZnajdźMapa serwisuPowiększ tekstZmniejsz tekst
Strona główna
 
Menu
Polityka prywatności i plików cookies
Informacja UMŁ
Opłata skarbowa
Podatki lokalne
Odbiór dowodu osobistego
Biuro Rzeczy Znalezionych
Nieodpłatna pomoc prawna
e-urząd
Praca
Oświadczenia majątkowe
Jednostki pomocnicze Miasta (osiedla)
Organizacje pozarządowe
Dla inwestora
Informacje dla osób niepełnosprawnych
Miejski Rzecznik Konsumentów
Budżet Miasta
Dokumenty strategiczne
Spółki z udziałem Miasta
Rejestry, ewidencje, archiwa
Konsultacje społeczne
Otwarte dane
Instrukcja obsługi
Ponowne wykorzystywanie
Redakcja BIP
Kontakt z UMŁ
Serwis internetowy UMŁ
2004 r.<<

Profesor dr hab. Czesław Kazimierz Domański - ekonomista, nauczyciel akademicki, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego.
Pan profesor był przewodniczącym Oddziału Łódzkiego, wiceprezesem Rady Głównej, członkiem Prezydium Rady Głównej, a obecnie - od 10 lat - jest prezesem Polskiego Towarzystwa Statystycznego.
Z jego inicjatywy - jako dziekana i prodziekana Wydziału dokonano zmian programowych i treści nauczania na wszystkich kierunkach studiów, dostosowano do potrzeb gospodarki rynkowej. Dzięki jego aktywności ośrodek łódzki stał się liczącym centrum badań statystycznych. Działając w Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Uniwersytetu Łódzkiego organizuje systematyczne spotkania z przedstawicielami nauki, samorządu i administracji państwowej, podczas których przekazywana jest wiedza niezbędna w procesie zarządzania przedsiębiorstwem.

Andrzej Sapkowski - jest pisarzem. Jego książki z gatunku fantasy, tłumaczone także na język czeski, słowacki, niemiecki, rosyjski, litewski, francuski i hiszpański należą do najpoczytniejszych i najwybitniejszych w swoim gatunku.
Jest laureatem licznych międzynarodowych nagród.
10 lat temu porzucił swój wyuczony zawód – jest absolwentem handlu zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim - i zajmuje się wyłącznie pisaniem książek, których wydał już 11.
Debiutował opowiadaniem „Wiedźmin”, a ostatnio sensację stanowi jego publikacja, będąca rodzajem encyklopedii motywów i rekwizytów literatury fantastycznej pt. „Rękopis znaleziony w smoczej jaskini”.

Profesor zwyczajny dr hab. inżynier Cezary Wawrzyniec Szczepaniak - jest nauczycielem akademickim, pracuje na Politechnice Łódzkiej w Instytucie Pojazdów.
Pan profesor całe życie jest związany z Łodzią. Swoją pracą i działalnością przyczynił się do rozwoju uczelni, szczególnie Instytutu Pojazdów. Jako visiting profesor pracował w Uniwersytetach Meksyku i Kuby. Pracuje w międzynarodowych organizacjach związanych z jego zawodem, przez co stał się wspaniałym ambasadorem Łodzi i Politechniki Łódzkiej.
Posiada wiele nagród naukowych krajowych i zagranicznych, między innymi posiada Krzyż Oficerki Orderu Odrodzenia Polski , jest także laureatem nagrody Rządu Federalnego – Departamentu Transportu USA za wkład do rozwoju inżynierii bezpieczeństwa pojazdów.
Pan profesor chętnie podejmuje inicjatywy na rzecz Łodzi i regionu, a już całkiem hobbystycznie jest poetą. Łódzkie Wydawnictwo Poetów - Biblioteka wydało już trzy jego tomiki.

Jadwiga Jolanta Wileńska-Jaworska - jest dziennikarką, związaną z Łódzkim Oddziałem Telewizji Polskiej.
Pani redaktor jest autorką programu telewizyjnego „Filmowa Encyklopedia Łodzi i okolic”, który ukazuje się już na antenie od 14 lat. Cykl prezentujący ciekawostki i osobliwości Łodzi rozpoczęły opowieści Stanisława Łukawskiego, później współtworzyli go Joanna Bojarska i Romuald Olaczek, a od kilku lat przy realizacji programu pracuje Ryszard Bonisławski.
Dzięki pomysłowi pani redaktor historia Łodzi, życie ludzi tworzących nasze miasto staje się po każdym odcinku cyklu coraz bliższe i bardziej znajome zaś sama Łódź posiada najbogatszą dokumentację, bowiem Jadwiga Wileńska zrealizowała ponad 500 programów o naszym mieście.


Źródło: Biuro Rady Miejskiej UMŁ
Informację wprowadził(a): Tomasz Wilk (2007-04-13)
Informację zmodyfikował(a): Tomasz Wilk (2007-04-13)
Rejestr zmian | Statystyka | Liczba odwiedzin: 3811
Redakcja     Administracja     Wykonanie:  P®ESTO