Strona głównaKontaktDodaj do ulubionychZnajdźMapa serwisuPowiększ tekstZmniejsz tekst
Strona główna
 
Menu
Polityka prywatności i plików cookies
Informacja UMŁ
Opłata skarbowa
Podatki lokalne
Odbiór dowodu osobistego
Biuro Rzeczy Znalezionych
Nieodpłatna pomoc prawna
e-urząd
Praca
Oświadczenia majątkowe
Jednostki pomocnicze Miasta (osiedla)
Organizacje pozarządowe
Dla inwestora
Informacje dla osób niepełnosprawnych
Miejski Rzecznik Konsumentów
Budżet Miasta
Dokumenty strategiczne
Spółki z udziałem Miasta
Rejestry, ewidencje, archiwa
Konsultacje społeczne
Otwarte dane
Instrukcja obsługi
Ponowne wykorzystywanie
Redakcja BIP
Kontakt z UMŁ
Serwis internetowy UMŁ
2009 r.<<

Profesor dr hab. Jerzy Jan Jarniewicz – Jest profesorem anglistyki na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Warszawskim. Działalność pana profesora nie ogranicza się tylko do pracy dydaktycznej i naukowej - jest on pisarzem, poetą, tłumaczem, krytykiem literackim i literaturoznawcą.
Profesor Jarniewicz jest członkiem Zarządu Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkiem kolegiów redakcyjnych: „Literatury na Świecie” i „Tygla Kultury”. Od 1988 roku współorganizuje z British Council międzynarodowe sympozja poetyckie, poświęcone poezji brytyjskiej i irlandzkiej. Osiągnięcia pana profesora czynią go jedną z czołowych postaci łódzkiego środowiska literackiego i naukowego. Za działalność na rzecz kultury został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (w 2002 r.) i Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (w 2006 r.)

Mieczysław Brunon Michalski – Jest ekonomistą i menadżerem. Przed laty przypadło mu przeprowadzić program kompleksowej restrukturyzacji ówczesnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Poltex”. Aby nie dopuścić do jakiegokolwiek wyburzenia zabytkowych obiektów przed przystąpieniem do pozyskiwania strategicznego inwestora doprowadził do wpisania kompleksu pofabrycznego do rejestru zabytków.
Przeprowadzona ugoda bankowa z nowym inwestorem doprowadziła do rewitalizacji obiektu i do funkcjonowania w nowej formule jako wielofunkcyjnego centrum „Manufaktura” . Zrealizowanie programu rewitalizacji zabytkowego obszaru przemysłowego pozwoliło na powstanie 3 i pół tysiąca nowych miejsc pracy. „Manufaktura’ jest obecnie także symbolem zmian gospodarczych i atrakcją turystyczną Łodzi.

Profesor dr hab. Jakub Rembieliński – Jest fizykiem, nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie kieruje Katedrą Fizyki Teoretycznej i Zakładem Fizyki Matematycznej i Informatyki Kwantowej. Pan profesor jest autorem około 130 publikacji naukowych, w tym ponad 90 prac w czasopismach międzynarodowych.
Profesor Jakub Rembieliński należy do grona międzynarodowych edytorów i organizatorów konferencji naukowych. Lubi eksperyment i cechuje go nowoczesne i nowatorskie myślenie.
Reprezentuje polskich fizyków w komitecie założycielskim europejskiej sieci naukowej informacji kwantowej. Pan profesor jest cenionym animatorem życia naukowego i uznanym nauczycielem akademickim. W latach 2000-2005 był dyrektorem Instytutu Fizyki a od 1993 roku do 2005 był prodziekanem Wydziału Fizyki.
Za swe dokonania otrzymał liczne nagrody naukowe a także uhonorowano go Złotym Krzyżem Zasługi oraz w 2005 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Łucja Robak – Jest architektem. Jest członkiem i współzałożycielem Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem oraz Fundacji na rzecz Ratowania Kaplicy Karola Scheiblera. Obecnie jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Starego Miasta, którego także była współzałożycielem.
Pani Łucja Robak znana jest ze swej pasji popularyzatorskiej historii Łodzi, pokazywania korzeni Miasta poprzez podkreślanie rangi obszaru Starego Miasta, pokazywanie historii łodzian. Konsekwentnie dokumentuje i stara się ratować obiekty Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej. Jest autorką mapy cmentarza. Organizuje kwesty, wystawy, jest współautorką cykli radiowych pokazujących Łódź.
Zabytki i interesującą architekturę miasta chętnie i często prezentuje podczas organizowanych wystaw ale też w publikacjach albumowych jak np. „Wille i pałace Łodzi” czy w kalendarzach.

Bogdan Stanisław Skopiński - Jest artystą plastykiem, architektem wnętrz, projektantem. Jest prezesem i współwłaścicielem spółki „Sztuka Użytkowa”, zajmującej się architekturą wnętrz, projektowaniem oraz wzornictwem w dziedzinie sztuk użytkowych.
Pan Bogdan Skopiński jest wieloletnim działaczem społecznym, współpracującym z wieloma organizacjami na terenie naszego miasta. Jest twórcą i animatorem sztuk wizualnych z bogatym dorobkiem w kraju i za granicą. Jako projektant, plastyk i architekt wykonał wiele realizacji przestrzennych i architektonicznych. Między innymi współpracował z Fundacją Ulicy Piotrkowskiej przy projektowaniu i realizacji Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci.
W Łodzi tworzy i pracuje od ponad 40 lat zostawiając trwałe ślady twórcze. Szanowany w środowisku, od 1985 roku jest nieprzerwanie prezesem Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” i wiceprezesem Zarządu Głównego.

Informację wprowadził(a): Sylwia Stańczyk (2009-05-15)
Rejestr zmian | Statystyka | Liczba odwiedzin: 3322
Redakcja     Administracja     Wykonanie:  P®ESTO