Młodzi architekci o Rembielińskim

  • kategoria:
  • Tożsamość i tradycja
  • Łódź w historii
  • DziałaMY
  • Fabryka Aktywności

Na Politechnice Łódzkiej w kompleksie dawnej fabryki Schweikertów odbyła się 14. edycja Seminarium Naukowego Studentów Architektury „ŁÓDŹ U LIKE – zobaczyć, dotknąć, doświadczyć, przeżyć, opowiedzieć“.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Konferencja ma na celu stworzenie platformy umożliwiającej dzielenie się pasjami, wrażeniami, obserwacjami i doświadczeniami z podróży architektonicznych dalekich i bliskich, tych dosłownych i tych w przenośni. Organizatorem konferencji  jest  Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Pietro“. Wydarzenia ma charakter ogólnopolski.

W tegorocznej edycji dominowały tematy związane z historią architektury drewnianej prezentowanej na przykładzie Hrubieszowa przez pracowników Politechniki Krakowskiej oraz nowatorskie sposoby  projektowania w architekturze  przy użyciu sztucznej inteligencji.  Ważnym łódzkim akcentem była prezentacja Patryka Wacławiaka z Urzędu Miasta Łodzi (Fabryka Aktywności Miejskiej) -  „Łódź Rajmunda Rembielińskiego – początki Łodzi przemyslowej w 600-letniej historii miasta“.

Autor przedstawił w niej różne aspekty projektu osady fabrycznej Łódź  przygotowanego przez Rajmunda Rembielińskiego – od urbanistyki po osadnictwo, produkcję  i życie codzienne jej mieszkańców. Wystąpienie miało związek ze współpracą Urzędu Miasta Łodzi nawiązną z Politechniką Łódzką w ramach obchodów 600-lecia Łodzi.

Prezentacja do obejrzenia poniżej

Powiązane pliki


Metryka strony i historia zmian