Bądźcie aktywni i zaangażowani

  • kategoria:
  • Rada Miejska

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi zebrali się dziś na drugiej sesji w tej kadencji. Spotkał się z nimi Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

-  Miejcie odwagę walczyć o prawdę, angażujcie się społecznie i politycznie, bo za kilka lat, niektórzy z Was już za rok, będziecie aktywnie uczestniczyć, kształtować życie polityczne Łodzi, naszego regionu i kraju. Gratuluję Państwu wyboru do rady i liczę na owocną współpracę z dorosłą radą – powiedział Marcin Gołaszewski.

Młodzieżowa Rada Miejska jest reprezentacją uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Łodzi. Ma charakter konsultacyjny i wspiera oraz upowszechnia ideę samorządności. Dzięki temu młodzi ludzie, tuż przed wkroczeniem w dorosłość, mogą czynnie uczestniczyć w życiu Łodzi. Młodzieżowa Rada Miejska może również bezpośrednio inicjować działania, które dotyczą łódzkiej młodzieży, takie jak: imprezy kulturalne, sportowe, proekologiczne i charytatywne, a także szkolenia i konferencje.