Co działo się w łódzkim ZOO w mijającym roku?

  • kategoria:
  • Aktualności ZOO

Rok 2020 dobiega końca. Czas podsumować ten okres w ogrodzie zoologicznym. W tym roku do łódzkiego zoo przyjechało kilkadziesiąt zwierząt – przedstawiciele kilkunastu różnych gatunków, między innymi samica hipopotama karłowatego, samiec lwa oraz rozmaite ptaki.

W tym roku do ogrodu zoologicznego w Łodzi trafiło kilkadziesiąt zwierząt

W tym roku do ogrodu zoologicznego w Łodzi trafiło kilkadziesiąt zwierząt. Nie tylko ssaki, ptaki czy gady, ale także ryby i bezkręgowce morskie. – Rok 2020, wbrew pozorom, był rokiem interesującym, jeśli chodzi o transport zwierząt do naszego ogrodu. Przyjechała do nas między innymi samica hipopotama karłowatego, samiec lwa azjatyckiego, samiec binturonga oraz samica arasari. Grudzień był najbogatszy w takie transfery. Dotarły do nas w tym miesiącu takie gatunki jak kitanka lisia, wyderki orientalne, smugowce chińskie oraz ptaki, między innymi waruga, ibisy szkarłatne czy bilbile – mówi wiceprezes zoo, Tomasz Jóźwik.

Hodowla zwierząt w ogrodach zoologicznych jest możliwa dzięki wymianom zwierząt pomiędzy instytucjami. – Część zwierząt, które przyjechały do nas w tym roku, to zwierzęta, które uzupełniają nasze pary hodowlane. Do samca hipopotama karłowatego dotarła samica. Udało nam się sprowadzić partnera dla samic binturonga. Bardzo ciekawym gatunkiem są wyderki orientalne, które dotarły do nas w drugiej połowie grudnia. To najmniejsza wydra świata. Nowa para przyjechała do nas z Holandii, zamieszkała w pomieszczeniach wewnętrznych, które dla nich przygotowaliśmy. Wiosną będzie można je oglądać na nowym wybiegu, który powstał obok wybiegu lwów azjatyckich – mówi Barbara Wicińska, kierownik działu hodowlanego łódzkiego zoo.

Rok 2020 jest dla nas wyjątkowy. Już pomału planujemy transporty zwierząt, które pojawią się w nowo powstającym Orientarium. – W grudniu przyjechały do nas nowe gatunki ptaków, które w Orientarium zamieszkają. Są to drobne ptaki śpiewające – bilbile zbroczone, sroczki białorzytne oraz szpaki balijskie – dodaje kierowniczka działu hodowli.


Metryka strony i historia zmian