W programie znajdzie się 13 premier łódzkiego teatru, warsztaty, wykłady, wydarzenia, spotkania. Ze względu na sytuację związaną z pandemią Sars-Cov 2 program aktualizowany będzie na bieżąco.
Szczegóły na stronie http://dotknijteatru.pl
Dzień Teatru domaga się wspólnoty i jest idealną okazją do jednoczenia sił twórczych, manifestowania różnorodności praktyk twórczych oraz znoszenia granic w przestrzeni i środowisku teatru. Oferuje widzom wielość wydarzeń: spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty. W efekcie promuje i popularyzuje sztukę teatru. Czyni ją dostępną i obecną, często w nietypowych przestrzeniach. Pozwala widzom odkrywać scenę „od kuchni” oraz tworzyć. Stawia pytania, prowokuje, zmusza do refleksji. A nade wszystko inicjuje spotkania ludzi teatru.
Inicjatywa ogólnopolskich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru pod szyldem Dotknij Teatru jest efektem połączenia oddolnej akcji, powstałej w Łodzi i warszawskiego projektu Instytutu Teatralnego w 2012 roku. Zbieżność idei obu projektów pozwoliła na integrację działań na rzecz pozyskiwania partnerów. W efekcie akcja Dotknij Teatru rozszerzyła się na większość polskich województw.
DT Łódź posiada status marki miasta oraz lidera działań ogólnopolskich.
Zadania te finansowane są przez Urząd Miasta Łodzi. Organizatorem DT Łódź jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.