FIT mŁodziaki

  • kategoria:
  • Rada Miejska

Koszulki, krokomierze, worki, bidony, skakanki, piłki, dietetyczne posiłki i spotkania z celebrytami – to wszystko czeka na śmiałków, którzy wystartują w projekcie FIT mŁodziaki. Miasto będzie promować ruch i zdrowy tryb życia wśród uczniów podstawówek.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Inaugurujemy dziś konkurs, który mam nadzieję, przyczyni się do promocji zdrowego trybu życia  wśród dzieci i młodzieży bardziej, niż każde „trucie” dorosłego, rodzica w stylu: „nie siedź przed tym komputerem – idź pograć w piłkę”. Młodego człowieka nie tak łatwo namówić i przekonać. Poza tym coś, co mu zaproponujemy musi być „cool”. Oto więc nasza propozycja: Zapraszamy uczniów klas 6-8 z łódzkich podstawówek do projektu FIT mŁodziaki. To co mam na sobie to koszulka uczestnika tego projektu. Czy to jedyny gadżet, z którym ten program będzie się wiązał? Nie. Dla tych, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie będą: krokomierze, worki, bidony, skakanki, duże piłki. Czyli wszystko, co młodemu człowiekowi umili aktywność fizyczną, do której chcemy go namówić – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

Szukać będziemy 100 śmiałków, którzy nie zawahają się wziąć udziału w projekcie, w którym budować będziemy Fabrykę Zdrowia.

- Zadania, które będą wykonywać młodzi ludzie będą „premiowane” specjalnymi cegiełkami, które będą naklejać na makietę „fabryki”, czyli budować Łódzką Fabrykę Zdrowia. Dla zwycięzców, w czerwcu, przewidziano nagrody. Dodam tylko, że aktywność rodziców w tym projekcie będzie nie tylko mile widziana, ale wręcz nieodzowna – dodaje Ewa Bujnowicz – Zelt, radna Rady Miejskiej w Łodzi i jeden z pomysłodawców projektu.

Dziś, w poniedziałek 28 października, ruszyła akcja informacyjna w szkołach podstawowych. Do wszystkich placówek w Łodzi trafią plakaty i ulotki. Uruchomiona też została strona internetowa, na której uczniowie i rodzice znajdą wszelkie informacje o projekcie: uml.lodz.pl/fitmlodziaki/

- I pamiętajcie. Zapisy startują 12 listopada o godz. 9.00. To pilotażowy program, więc warto się spieszyć. Mamy 100 miejsc. Maile od rodziców naszych FIT mŁodziaków Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych będzie przyjmował do 24 listopada, do godz. 16.00. Fit Młodziaki, czas start! – zachęca Paulina Setnik, radna Rady Miejskiej w Łodzi i jeden z pomysłodawców projektu.