Celem zadań ma być wydawanie w 2021 r. niskonakładowych, niekomercyjnych publikacji związanych z Łodzią, z wykorzystaniem różnych nośników zapisu, a w szczególności: 1) oryginalnych utworów literackich łódzkich autorów, w tym tomów poezji; 2) wydawnictw dokumentujących działalność łódzkich instytucji, stowarzyszeń, organizacji, grup artystycznych, twórców bądź ludzi związanych z kulturą Łodzi; 3) wydawnictw związanych z dziedzictwem kulturowym Łodzi, w tym mniejszości narodowych; 4) almanachów, ksiąg zbiorowych, druków ulotnych i specjalnych (m.in.: reprintów, planów, map, przewodników kulturalnych) związanych z kulturą dawnej lub współczesnej Łodzi; 5) wydawnictw badawczych i analitycznych o tematyce związanej z obszarem kultury w Łodzi. Celem zadania jest wsparcie w publikacji, promocja publikacji i twórców związanych z Łodzią, publikacja badań naukowych dotyczących kultury w Łodzi.
Proponowane zadania powinny być spójne z „Polityką Rozwoju Kultury 2020+ dla Miasta Łodzi”, „Programem wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi”.
Tomiki poezji muszą stanowić w pełni opracowaną pozycję wydawniczą, uwzględniającą rygory kompozycji graficznej i edycyjnej oraz ewentualny podział na cykle.
Przykładowe oczekiwane rezultaty i wskaźniki:
1. Liczba wydanych egzemplarzy papierowych.
2. Liczba wyprodukowanych nośników z publikacją.
3. Liczba publikacji elektronicznych wraz z osadzeniem ich na konkretnych stronach internetowych, portalach, bazach wiedzy, itd.
4. Liczba udostępnień bibliotekom, instytucjom, miejscom umożliwiającym odbiorcom zapoznanie się z publikacjami.
5. Zasięg zaplanowanej promocji publikacji, w tym z uwzględnieniem promocjiw Internecie.
6. Sposób i metody dotarcia do czytelników i odbiorców publikacji.
7. Zwiększenie wiedzy wśród mieszkańców Łodzi w zakresie tematyki podjętej w publikacji.
UWAGA! WAŻNE INFORMACJE!
- Kwota wnioskowanej dotacji nie może przekroczyć 95% całkowitego kosztu realizacji oferty, przy czym finansowy udział środków własnych oferenta nie może być mniejszy niż 5% całkowitego kosztu realizacji zadania ujętego w ofercie (należy wykazać co najmniej 5% finansowych środków własnych; nie dopuszcza się zamiany wkładu finansowego na wkład osobowy, w tym wycenę pracy społecznej członków).
- Każdy oferent może złożyć maksymalnie dwie oferty w konkursie. W przypadku złożenia większej liczby ofert przez jednego oferenta, wszystkie oferty podlegają odrzuceniu przed oceną formalną.
- Miasto Łódź zastrzega sobie możliwość uregulowania w umowie kwestii praw autorskich do utworów wytworzonych w ramach realizacji zadania publicznego.
Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod linkiem BIP >>>
Termin składania ofert upływa 9 kwietnia 2021 roku o godz. 15:00.
Informacje o konkursie można uzyskać bezpośrednio w Wydziale Kultury
w Departamencie Pracy, Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Łodzi pod numerem telefonu 42 638-43-92, 42 638-53-64 lub 42 638-43-56, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łodzi, pod adresem internetowym bip.uml.lodz.pl oraz na Portalu Urzędu Miasta Łodzi uml.lodz.pl/ngo