Kwalifikacje Ligi Mistrzyń

  • kategoria:
  • Aktualności sportowe

O godz. 18 w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 rozpocznie się rewanżowy mecz drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń siatkarek, w którym zespół Grot Budowlani podejmie węgierski Bekescsabai Röplabda SE.

Zdecydowanymi faworytkami rywalizacji są brązowe medalistki mistrzostw Polski, które w pierwszym spotkaniu zwyciężyły 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:18). Wszystko wskazuje na to, że w kolejnej fazie kwalifikacji podopieczne Błażeja Krzyształowicza zmierzą się z ASPIT Mulhouse VB. Zespół z Francji we własnej hali zagra dzisiaj z ZOK Bimal-Jedinstvo Brczko (Bośnia i Hercegowina), z którym wygrał na wyjeździe 3:1.

Łącznie w drugiej rundzie kwalifikacji uczestniczy osiem drużyn, z których dwie przebiją się do zasadniczej części rozgrywek, w której wystąpią m.in. wicemistrzynie Polski z ŁKS Commercecon.