ŁKH zmienia towarzystwo

  • kategoria:
  • Aktualności sportowe

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego nadal będą występowali w 2. lidze, jednak już nie w grupie północnej. W klubie podjęto decyzję o przeniesieniu zespołu do grupy południowej, uchodzącej za najsilniejszą na tym szczeblu rozgrywek.

ŁKH Łódź

W poprzednim sezonie hokeiści ŁKH wygrali wszystkie mecze w grupie północnej. Powtórzenie tego wyczynu w kolejnych rozgrywkach nie miałoby jednak większego sensu. Dlatego zawodnicy, trenerzy i działacze zgodnie uznali, że chcąc podnosić poziom sportowy muszą mierzyć się z silniejszymi rywalami. Takich znajdą w grupie południowej, w której grają zespoły z miast, mających hokejowe tradycje.

Rywalami ŁKH w sezonie 2017/18 będą: KH KTH Krynica, Gazda Nowy Targ, Wolves Tychy, Sigma Katowice oraz Hockey Team Oświęcim. W składach tych drużyn znaleźć można m.in. wielu zawodników mających za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Nowy sezon łodzianie rozpoczną w czwarty weekend września, wyjazdowym meczem z Wolves Tychy. W ostatnią sobotę bieżącego miesiąca rozegrają natomiast mecz przed własna pulicznością. Będzie to spotkanie w KH KTH Krynica.

Pełny terminarz spotkań z udziałem ŁKH wygląda następująco:

23-24.09.2017 Wolves Tychy - Łódzki Klub Hokejowy

30.09.2017 Łódzki Klub Hokejowy - KH KTH Krynica

7-8.10.2017 Łódzki Klub Hokejowy - Gazda Nowy Targ

21-22.10.2017 Sigma Katowice - Łódzki Klub Hokejowy

28-29.10.2017 Hockey Team Oświęcim - Łódzki Klub Hokejowy

4-5.11.2017 KH KTH Krynica - Łódzki Klub Hokejowy

18-19.11.2017 Łódzki Klub Hokejowy - Wolves Tychy

9-10.12.2017 Gazda Nowy Targ - Łódzki Klub Hokejowy

16-17.12.2017 Łódzki Klub Hokejowy - Sigma Katowice

13-14.01.2018 Łódzki Klub Hokejowy - Hockey Team Oświęcim