Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

  • kategoria:
  • Aktualności kulturalne
  • edukacja kulturalna

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z upowszechnianiem kultury, ochroną czy udostępnieniem zbiorów, coraz więcej uwagi poświęcają swoim odbiorcom i uczestnikom.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Jednak budowanie pozytywnego doświadczenia konsumentów oraz angażowanie ich w działalność instytucji kultury to wciąż nowy koncept w polskiej praktyce. Cieszy nas zatem, że pojawia się coraz więcej badań w tym zakresie. Doktorantka z Uniwersytetu Łódzkiego, Magdalena Kosiada-Sylburska, prowadzi badania związane z angażowaniem konsumentów w projektowanie oferty w instytucjach kultury. Ich celem jest ocena zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej w projektowanie wystaw i zajęć edukacyjnych w muzeach i centrach nauki w Polsce. Wyniki pomogą w lepszym zrozumieniu potrzeb odbiorców i stworzeniu modelu włączania ich w projektowanie oferty w instytucjach kultury.

Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety znajdującej się pod linkiem (zajmie to około 10 minut).

Formularz ankiety

Magdalena Kosiada-Sylburska kieruje Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Od wielu lat odpowiada za szereg projektów związanych z sektorem kultury. Natomiast w 2018 połączyła swoje życie zawodowe i pasję z pracą naukową i rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Łódzkim. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na zaangażowaniu konsumentów w projektowanie usług w instytucjach kultury i współtworzeniu w sektorze kultury. W swojej pracy wdraża rozwiązania zorientowane na potrzeby klienta oraz budowanie jego pozytywnego doświadczenia. Bliskie jej są rozwiązania biznesowe, które po odpowiedniej adaptacji, z powodzeniem mogą być wykorzystywane w instytucjach kultury. Dba o to, aby oferta była ciekawa i dostosowana do potrzeb Odbiorców.

 

Materiały zdjęciowe: EC 1 - Łódź Miasto Kultury, unsplash.com, www.pexels.com


Metryka strony i historia zmian