- Członkostwo w ICCA jest naturalną konsekwencją faktu, że Łódź posiada wszelkie predyspozycje po temu, by stać się ważnym ośrodkiem konferencyjnym - krajowym i międzynarodowym: centralna lokalizacja w kraju i w Europie, przy skrzyżowaniu autostrad, bliskość stolicy Polski, nowoczesny dworzec kolejowy, lotnisko, dynamicznie rozwijający się rynek usług dla biznesu, oraz wysoki poziom usług świadczonych na rzecz turystów, wreszcie odbywające się
u nas ważne wydarzenia sportowe i kulturalne. Nie bez kozery nasze miasto jest drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem hotelarskim w Polsce. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości stanie się także liczącym się punktem na kongresowej mapie Europy, a wraz ze zwiększeniem liczby międzynarodowych konferencji i kongresów, zwiększy się także liczba obiektów konferencyjnych, takich jak duże profesjonalne centrum kongresowe – mówi wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. I dodaje: – A jest się o co bić. Wartość branży spotkań szacowana jest na 1% PKB, 26 mld zł i 171 tys. miejsc pracy. Jestem przekonany, że z roku na rok Łodzi będzie się dostawał coraz większy kawałek tego tortu.
- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z możliwości bycia członkiem tak prestiżowego stowarzyszenia jakim jest ICCA. Współpraca ta pozwoli nam poszerzyć naszą działalność oraz zyskać innowacyjne kierunki działania. Ponadto pozyskamy nowe, międzynarodowe kontakty- dodaje Tomasz Koralewski, Prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.
ICCA jest jedynym stowarzyszeniem, do którego należą najwięksi specjaliści w zakresie organizacji i obsługi międzynarodowych kongresów i konferencji. Celem stowarzyszenia jest zapewnienie profesjonalnego środowiska działającego w dziedzinie przemysłu spotkań, które pozwoli jego członkom na stworzenie i utrzymanie istotnej przewagi konkurencyjnej. Stowarzyszenie zrzesza ponad 1000 firm członkowskich i organizacji w prawie 100 krajach na całym świecie. Siedziba główna ICCA znajduje się w Amsterdamie w Holandii. ICCA posiada również 3 biura przedstawicielskie: azjatyckie w Malezji, południowoamerykańskie w Urugwaju oraz północnoamerykańskie w USA.
- Wstąpienie do ICCA jest ważnym krokiem dla rozwoju przemysłu spotkań w naszym mieście. Umiejętne wykorzystanie możliwości oferowanych przez to stowarzyszenie na pewno spowoduje zwiększenie ruchu turystów biznesowych, a jeśli w ślad za tym pójdzie dalszy rozwój infrastruktury, Łódź ma szansę stać się ważnym europejskim ośrodkiem konferencyjnym – mówi Robert Zintera, koordynator Łódź Convention Bureau.
Członkostwo w ICCA niesie za sobą wiele korzyści. Zapewnia ekonomiczny sposób pozyskiwania i przyciągania wydarzeń z sektora przemysłu spotkań. Pozwala na dostęp do globalnej sieci kontaktów, która daje możliwość działania
w ramach światowej platformy reprezentującej wszystkie sektory przemysłu spotkań. Udostępnia dostęp do bazy danych o ponad 72 tysiącach konferencji organizowanych przez ponad 5 tysięcy stowarzyszeń, w której można znaleźć dane na temat historii każdej konferencji oraz informacje o stowarzyszeniach. Ponadto ICCA prowadzi dla swoich członków bogatą działalność szkoleniową.
W Łodzi brakuje międzynarodowych konferencji i kongresów. Wydarzeń tego typu jest niewiele w ciągu roku
i liczymy, że po promocji miasta związanej ze staraniami o expo, oraz drugiej lokacie w zestawieniu Lonley Planet wśród miejsc, które warto odwiedzić w 2019 roku członkostwo w ICCA jeszcze wyraźniej zaznaczy nasze miasto na mapie miejsc w których warto robić eventy. Biorąc pod uwagę nowopowstające obiekty i infrastrukturę mamy
w tym zakresie duży potencjał” – dodaje Dominik Chrapek Wiceprezes Zarządu Film Hotel sp. z o. o. zarządzającej DoubleTree by Hilton Łódź.