- Zapraszam wszystkich łodzian, żeby wnikliwie przyglądali się otaczającej rzeczywistości. Proponujcie co, gdzie i jak zmieniać, co i gdzie jest potrzebne. Składajcie jak najwięcej wniosków, bo podczas czterech dotychczasowych edycji pokazaliście, że potraficie fantastycznie zmieniać Łódź, za co z całego serca dziękuję i zapraszam do dalszego zmieniania miasta - mówiła prezydent Hanna Zdanowska.
Dziś w Centrum Kontaktu z Mieszkańcami w pasażu Schillera łodzianie składali m.in. projekty dotyczące ulicy Wierzbowej, tramwaju na rondzie Sybiraków i rozwoju systemu roweru publicznego o tandemy.
Papierowe formularze wniosków można składać w 10 punktach kancelaryjnych miasta. Wnioski można też przesłać pocztą, mailem lub po raz pierwszy złożyć za pomocą specjalnego formularza elektronicznego. Aplikacja pomaga m.in. na bieżąco sprawdzać, czy wniosek jest wypełniony prawidłowo. - Jeśli wszystkie pola są poprawnie uzupełnione, trzeba tylko dołączyć skan z podpisami autorów oraz mieszkańców popierających projekt i wniosek trafia bezpośrednio do urzędu - mówi Dominik Nowak, twórca formularza.
Pierwsze wnioski są już sprawdzane przez urzędników pod względem formalnym. W tym roku nie będzie miała znaczenia kolejność zgłoszeń.
Po fazie składania wniosków nastąpi ich analiza. Odbędą się też spotkania z mieszkańcami i prowadzona będzie akcja informacyjna. Działa punkt konsultacyjny, a w czerwcu zacznie pracować Doraźna Komisja Rady Miejskiej ds. Budżetu Obywatelskiego, która będzie funkcjonować do 15 lipca. Głosowanie rozpocznie się 16 września i potrwa trzy tygodnie. (M.Ka.)