Nie było niespodzianki

  • kategoria:
  • Aktualności sportowe

Zawodniczki Grot Budowlani nie zdołały wygrać nawet seta w Stambule, gdzie walczyły z Galatasarayem. Był to mecz trzeciej kolejki grupy D Ligi Mistrzyń. Po dotychczasowych spotkaniach łodzianki nie mają na koncie żadnego punktu i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Do meczu w Stambule podopieczne Błażeja Krzyształowicza przystępowały po serii pięciu porażek (trzy w Lidze Siatkówki Kobiet, dwie w Lidze Mistrzyń). Trudno było jednak liczyć na to, że złą passę przerwą nad Bosforem. Galatasaray był zdecydowanym faworytem meczu i na boisku potwierdził, ze jest lepszym zespołem. Wicemistrzynie Polski we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła ustępowały rywalkom i tylko w jednym secie zdołały przekroczyć granicę 20 punktów.

Galatasaray SK Stambuł – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:17). Grot Budowlani: Martyna Grajber, Gabriela Polańska, Pavla Vincourova, Julia Twardowska, Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Agata Witkowska (libero) oraz Hana Cutura, Ewelina Polak, Julia Piotrowska.

Dzisiaj w drugim meczu grupy D Dynamo Moskwa podejmie VakifBank Stambuł. Wynik tego spotkania nie zmieni jednak sytuacji łódzkiej drużyny, która po trzech kolejkach z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Serię spotkań rewanżowych Grot Budowlani rozpoczną 6 lutego w Atlas Arenie, gdzie ponownie zmierza się z Galatasarayem.