Niespodzianka na torze

  • kategoria:
  • Aktualności sportowe

Cenne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Orła, którzy w 4. kolejce eWinner 1. Ligi Żużlowej pokonali faworyzowaną ekipę ROW Rybnik. Na łódzkim torze gospodarze zwyciężyli 45:43.

Kluczowy wpływ na końcowy wynik miał bieg 11, wygrany przez Orła 5:1. Dzięki temu w całym meczu łodzianie objęli prowadzenie 34:31 i już nie dali się dogonić. W kolejnym biegu przyjezdni zwyciężyli wprawdzie 3:2 (sklasyfikowano tylko dwóch zawodników), ale trzy następne kończyły się remisami i ostatecznie punkty zostały w Łodzi.

Wygrana dała Orłowi awans na pozycję wicelidera. Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Wybrzeże Gdańsk, które w trzech meczach zgromadziło 5 pkt. Łodzianie mają za sobą dwa spotkania, w których zebrali komplet czterech oczek. W czwartek 29. kwietnia Orzeł ma rozegrać zaległy mecz ze Startem w Gnieźnie (godz. 20.15), a na 1 maja zaplanowano zaległe spotkanie z Wilkami w Krośnie (godz. 16).

Orzeł – ROW Rybnik 45:43. Punkty dla Orła: Brady Kurtz 12, Aleksandr Łoktajew 11, Marcin Nowak 8, Luke Becker 6, Norbert Kościuch 5, Mateusz Dul 3, Jakub Sroka 0.