Rewitalizacje łódzkich zabytków

  • kategoria:
  • Biznes

Program rewitalizacji w Łodzi trwa i ma się dobrze. Aktualnie miasto pracuje nad ponad 40 budynkami w centrum. Na swoją kolej czekają kamienice, pałace, famuły oraz budynki użytkowe. Rewitalizacja ma przywrócić do życia zdegradowaną część Łodzi i sprawić, by stała się bardziej funkcjonalna.

123rf
Program rewitalizacji w Łodzi trwa i ma się dobrze.

Rewitalizacja nie tylko kamienic

Łódzkie rewitalizacje to projekt na dużą skalę. Obecnie trwają prace nad 40 kamienicami w centrum miasta, w których ma powstać ponad 500 lokali mieszkalnych, prawie 140 lokali użytkowych, a także niemal 50 lokali chronionych i 21 tych, które będą pełniły funkcje społeczne. Cel jest jeden – mieszkańcom ma się lepiej żyć, pracować i, zwyczajnie, przebywać w miejskiej przestrzeni. Dbając o nią, miasto nie ogranicza się wyłącznie do rewitalizacji kamienic. Prace prowadzone są też w pałacu Poznańskiego, pałacu Steinert’ów, w Lapidarium oraz na Księży Młynie.

Gdzie już widać efekty?

Prace rewitalizacyjne najbardziej widać na ulicy Włókienniczej, gdzie odnawianych jest 11 kamienic i na ulicy Wschodniej, na której remontu wymaga 7 budynków. Remonty systematycznie posuwają się do przodu, a ich końcowe efekty będą widoczne pod koniec roku. Wtedy do użytku zostanie oddanych 5 budynków: na ul. Gdańskiej 8, Kilińskiego 26, Tuwima 35 i 46 oraz Nawrot 4. W kamienicach zostaną udostępnione 44 mieszkania oraz 7 lokali usługowych.


Metryka strony i historia zmian