Podopieczne Michała Czerwiowskiego i Patrycji Badowskiej w minionych rozgrywkach wygrały wszystkie trzy turnieje mistrzowskie, zdobywając łącznie 60 pkt. Z takim dorobkiem łodzianki zakończyły rywalizację na pierwszym miejscu, detronizując Juvenię Kraków i zdobywając dla klubu z Górniczej pierwsze mistrzostwo kraju dla żeńskiej sekcji rugby. Ten historyczny tytuł wywalczyły: Zofia Fornalczyk, Weronika Goździk, Natalia Janiak, Patrycja Janiak, Berenika Jędrycha, Patrycja Kowalska, Dorota Krawczyk, Martyna Łaszcz, Kinga Moskot, Nadia Rowińska i Karolina Krawczyk.
Okazały puchar za tytuł najlepszej drużyny w kraju przyjechał dzisiaj do łódzkiego magistratu, gdzie z trenerem Czerwiowskim i jego podopiecznymi spotkała się wiceprezydent Skrzydlewska. Podczas kilkudziesięciominutowej rozmowy zawodniczki przybliżyły kulisy swojej dyscypliny, opowiadały o treningach, meczach i planach na przyszłość. Gratulując im dotychczasowych wyników i życząc kolejnych sukcesów wiceprezydent Skrzydlewska przekazała również drobne upominki.
Warto podkreślić, że poprzedni sezon był podwójnie udany dla łódzkich rugbistek. Oprócz mistrzostwa wywalczonego przez zespół KS Budowlani po medal sięgnęły również Venol Atomówki, które rozgrywki kadetek U-16 zakończyły na trzecim miejscu.