Świąteczna choinka to ustrojone zielone drzewko, kojarzące się nieodłącznie z Bożym Narodzeniem. Pachnąca choinka ozdobiona bombkami i iskrzącymi światełkami podkreśla magię i wyjątkowy charakter tych dni, a zieleń uważana jest za symbol życia, płodności, odnowy, nadziei. W Polsce bożonarodzeniowym drzewkiem przez wieki były krajowe gatunki: świerk pospolity lub jodła pospolita. Obecnie wybór jest szerszy, a w roli choinek sprawdzają się iglaki obcego pochodzenia, takie jak jodła kaukaska, jodła szlachetna, jodła koreańska, świerk kłujący, świerk serbski, karłowe odmiany świerka białego, różne gatunki i odmiany sosen, cyprysików, jałowców. W języku potocznym choinka to po prostu drzewo iglaste. W trakcie warsztatów przyjrzymy się drzewom i krzewom iglastym rosnącym na terenie Ogrodu Botanicznego w Łodzi, pochodzącym z różnych zakątków świata, które mogą być wykorzystywane do ozdoby podczas Świąt Bożego Narodzenia.
Zbiórka przy kasie od strony ul. Retkińskiej 41. Nie obowiązują zapisy. Udział w warsztatach dendrologicznych jest możliwy po wykupieniu biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego. Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 7 zł. Bilety można zakupić od godziny 12:30 w dniu warsztatów.
Uwaga! Płatność tylko kartą!
Przypominamy, że Ogród Botaniczny pozostaje obecnie zamknięty dla zwiedzających. Wejście jest możliwe tylko w celu uczestnictwa w warsztatach dendrologicznych. Prosimy o punktualne przybycie.
Jednocześnie zapraszamy do budynku administracyjnego przy ul. Retkińskiej 41 na jedyną w swoim rodzaju wystawę "Rośliny w tradycji Świąt Bożego Narodzenia".