Organizacje, będę zobowiązane zapewnić dostępność działań na trzech poziomach: informacyjno-komunikacyjnym, cyfrowym, architektonicznym.
Jak zapewnić tę dostępność w praktyce? Czy niezbędne będzie zapewnienie dostępność we wszystkich trzech obszarach? Czy wymóg ten dotyczyć będzie wszystkich organizacji? Czy zapewnienie dostępności wymagane będzie w ogłaszanych konkursach ofert?
Na te, jak i wiele pytań odpowiadać będziemy na webinarium. Zapraszamy do udziału wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe.
Link do webinarium:
https://zoom.us/j/94519803211?pwd=SkljV0wyVmlub3RYTTRvcVJvNVJpUT09
Meeting ID: 945 1980 3211
Passcode: 871421
Ekspertkami/ekspertami podczas spotkania będą:
- Iwona Boguszyńska - specjalistka ds. dostępności w Spółdzielni Socjalnej FADO, trenerka, od ponad 10 lat związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych i osób z niepełnosprawnościami, prowadzi szkolenia i warsztaty uświadamiające na temat szeroko rozumianej dostępności dla różnorodnych grup docelowych.
- Piotr Kowalski - zastępca dyrektora MOPS w Łodzi, wcześniej przez wiele lat związany z organizacjami pozarządowymi. Ekspert ds. dostępności. Autor i współautor poradników o tym jak wdrażać ustawę o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Jest członkiem Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnościami przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Był członkiem Rady Społecznej PFRON.
Prowadzący:
- Łukasz Prykowski - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Łodzi ds. Współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Partnerzy merytoryczni #chodzioDOSTĘPNOŚĆ:
Wydział Kultury UMŁ
Wydział Zdrowia Oddział ds. osób niepełnosprawnych UMŁ
Biuro Aktywności Miejskiej UMŁ
Fabryka Sztuki w Łodzi
Łódzkie Centrum Wydarzeń
Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56
Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki Centrum Kształcenia Języka Migowego
Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki – warsztat terapii zajęciowej