Podobnie jak w poprzednich edycjach głosować można elektronicznie lub w papierze. Głosowanie poprzez platformę internetową będzie trwało dłużej, do 8 października br., zaś oddawanie głosów przy pomocy kart zakończy się 1 października br. Na terenie miasta uruchomionych zostanie 15 specjalnie do tego przeznaczonych punktów. - To o cztery więcej niż w poprzednim roku. Obserwowaliśmy frekwencję i doszliśmy do wniosku, że warto uruchomić dodatkowe punkty tam, gdzie są duże osiedla, czyli np. na Radogoszczu czy Janowie - tłumaczy Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.
Punkty czynne będą w weekendy, w godz. 10 - 18, dodatkowo we wszystkich punktach informacyjnych Urzędu Miasta Łodzi głosować będzie można także w tygodniu w godzinach pracy danej jednostki. Tradycyjnie w tym czasie na ulice miasta wyjedzie także mobilny punkt do głosowania. Będzie pojawiał się w różnych miejscach, zawsze tam, gdzie dzieje się coś ciekawego.
Lista projektów, na które można oddać głos jest już dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi. Wybierać można spośród 731 zadań. - Zachęcamy do przeglądania pomysłów już teraz, zapoznania się z ofertą i zadawania pytań, aby decyzje podejmować świadomie - przekonuje Adam Pąsiek z Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.
Pamiętać należy, że głosować można tylko jeden raz na zadania osiedlowe i ponadosiedlowe. Wszelkie próby ponownego oddania głosu zakończą się unieważnieniem.
W dniu rozpoczęcia głosowania na ul. Piotrkowskiej swoje pomysły przedstawią wnioskodawcy. Będą wystawy, pokazy i wiele atrakcji towarzyszących.