Wystawa "Grzyby znane i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym

  • kategoria:
  • Dla dzieci
  • Dla seniorów
  • Ogród Botaniczny
  • Konferencje, wykłady, prelekcje
  • Wystawy i pokazy
  • Aktualności Ogrodu Botanicznego

Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza na wystawę "Grzyby znane i mniej znane".

fot. K. Kolasińska

Po rocznej przerwie, w dniach 24-26 września 2021 r. (piątek – niedziela) w godz. 900 – 1700, Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę GRZYBY ZNANE I MNIEJ ZNANE. Ekspozycję będzie można oglądać
w sali wystawowej Ogrodu zlokalizowanej w budynku administracyjnym przy ul. Retkińskiej 39/65.

Na wystawie prezentowane będą grzyby trujące, niejadalne i jadalne występujące w lasach regionu łódzkiego, w tym gatunki naziemne oraz porastające pnie drzew. Podczas wystawy będzie można dowiedzieć się jakie jest znaczenie grzybów w przyrodzie oraz jakie są zasady ich prawidłowego i bezpiecznego pozyskiwania. Będzie można również poznać tajniki odróżniania grzybów jadalnych od podobnych do nich grzybów trujących.

Wystawa wzbogacona będzie wieloma ciekawostkami dotyczącymi świata grzybów, w tym grzybów wykorzystywanych na co dzień w gospodarstwie domowym, a także tych, które są nieproszonymi gośćmi w naszych domach. 

Partnerem wystawy jest Katedra Algologii i Mykologii, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Podczas wystawy, w sobotę – 25 września i w niedzielę – 26 września o godz. 11.00 odbędą się prelekcje Pani dr hab. Izabeli Kałuckiej, pracownika Katedry Algologii i Mykologii Uniwersytetu Łódzkiego, pt. „Vademecum grzybiarza, czyli co warto wiedzieć o grzybach".

W trakcie wystawy specjalista mykolog udzielać będzie darmowych konsultacji.

Zachęcamy mieszkańców Łodzi do przynoszenia na wystawę wszelkich grzybów (należy pozyskiwać je w całości), które będziemy mogli wykorzystać do wzbogacania naszej ekspozycji.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny tylko od strony ul. Retkińskiej 39/65.

Podczas zwiedzania wystawy prosimy o stosowanie się do obostrzeń epidemiologicznych - noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.


Metryka strony i historia zmian