Na boiska wybiegną piłkarki i piłkarze w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. W kategorii U-8 chłopców zagra 20 zespołów, w kategorii U-8 dziewczynek 9 drużyn, w kategorii U-10 chłopców 23 zespoły, w kategorii U-10 dziewczynek 13 drużyn, w kategorii U-12 chłopców 24 drużyny i w kategorii U-12 dziewczynek 21 zespołów.
Wśród łódzkich drużyn wystąpią:
U-8 chłopcy – SP Kokoro Łódź
U-10 chłopcy – Szkoła Gortata
U-10 dziewczynki – SP 130 Łódź
U-12 chłopcy – SP 79 Łódź
U-12 dziewczynki – Szkoła Gortata
Jak co roku, w kategorii U-8 rywalizacja zakończy się na poziomie wojewódzkim, natomiast najlepsze drużyny U-10 i U-12 zagrają w czerwcu w Finale Ogólnopolskim rozgrywanym w Chorzowie. Od czterech lat zwycięzców Puchar Tymbarku poznajemy przed meczami reprezentacji Polski. W tym roku będzie to miało miejsce przed towarzyskim meczem Polska – Mołdawia, który odbędzie się 6 czerwca na Stadionie Śląskim.
Do tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 13 000 drużyn ze wszystkich 380 powiatów. W województwie łódzkim rywalizacja toczyła się w 24 powiatach.
Harmonogram turnieju województwa łódzkiego:
8 maja, Ośrodek Treningowy ŁKS ul. Minerska 19 (od godz. 9.30)
U-10 dziewczęta
U-12 chłopcy i dziewczęta
9 maja, Ośrodek Treningowy ŁKS ul. Minerska 19 (od godz. 9.30)
U-10 chłopcy
U-8 chłopcy i dziewczęta
10 maja, Stadion ŁKS al. Unii Lubelskiej 2 (od godz. 9.30)
mecze o miejsca I-III (U-10 i U-12)