Zmiany w Budżecie Obywatelskim. Spotkania i rozmowy dały efekt w postaci kluczowych uwag

  • kategoria:
  • Budżet obywatelski
  • Miasto

Budżet Obywatelski to ciągłe zmiany. Co roku pytamy łodzian, jakie chcieliby wprowadzić w kolejnym roku. Tym razem po zakończonym głosowaniu podczas VII edycji BO, odbyły się 4 spotkania z mieszkańcami. Każde z nich poświęcone było innej grupie i innej tematyce związanej z Budżetem Obywatelskim.

Jakich zmian w Budżecie Obywatelskim oczekują łodzianie? Spotkania i rozmowy w konsultacjach BO dały efekt w postaci kilku kluczowych uwag

Na podstawie spotkań z organizacjami pozarządowymi, radami osiedli, przedstawicielami placówek oświatowych, a także ostatniego spotkania dedykowanego wszystkim mieszkańcom, wypracowane zostały nowe zasady Budżetu Obywatelskiego. Najważniejsza zmiana to podział środków na pulę ponadosiedlową i osiedlową.

- Proponujemy podział: 20 milionów złotych w ramach puli ponadosiedlowej i 30 milionów na projekty osiedlowe. Dodatkowo w puli ponadosiedlowej znajdą się projekty wszystkich instytucji miejskich oraz dwóch terenów zielonych, z których korzystają wszyscy mieszkańcy, czyli park na Zdrowiu i Łagiewniki - informuje Damian Raczkowski, przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego.

W myśl tej propozycji w grupie ponadosiedlowej znajdą się placówki oświatowe, biblioteki, przychodnie, schronisko dla zwierząt, projekty związane ze strażą miejską, jednostkami OSP, ZOO, schroniskiem dla zwierząt, czy Ogrodem Botanicznym.

- Kolejna zmiana dotyczy głosowania. Będzie można oddawać pięć głosów na projekty ponadosiedlowe i pięć na projekty osiedlowe, przy czym będzie można wybrać tylko dwa osiedla podczas głosowania - informuje Adam Pąsiek z Biura ds. Partycypacji Społecznej.

Propozycje zostaną przedstawione mieszkańcom jeszcze raz podczas konsultacji społecznych, które odbędą się w ciągu najbliższych 3 miesięcy.


Metryka strony i historia zmian