Dialog techniczny - archiwum 2013-2017 r.

Ogłoszenie o dialogu technicznym poprzedzającym ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w sprawie wyboru Wykonawcy na „Opracowanie zestawu analiz w zakresie nieruchomości i mieszkalnictwa w Łodzi”
Treść:

2014-07-30
Ostatnia aktualizacja: 2014-08-22

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013

Zamawiający:
Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju
Zabudowy Miasta
w Departamencie Prezydenta
Urzędu Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 171/173,
90-447 Łódź

Ogłoszenie o dialogu technicznym

poprzedzającym ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w sprawie wyboru Wykonawcy na „Opracowanie zestawu analiz w zakresie nieruchomości i mieszkalnictwa w Łodzi”

  1. Nazwa i adres zamawiającego:

    Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju
    Zabudowy Miasta
    w Departamencie Prezydenta
    Urzędu Miasta Łodzi
    ul. Piotrkowska 171,
    90-447 Łódź
    Adres strony internetowej: www.uml.lodz.pl


  2. Określenie przedmiotu dialogu technicznego

    1. Prowadzony Dialog Techniczny służyć będzie zapoznaniu się przez Zamawiającego z najlepszymi, najkorzystniejszymi, a także najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, organizacyjnymi, technologicznymi i kosztowymi w dziedzinie właściwej dla przedmiotu planowanej usługi.
    2. Celem prowadzonego Dialogu Technicznego jest konsultacja z podmiotami profesjonalnie świadczącymi usługi w zakresie analizy i badania rynku nieruchomości oraz pozyskanie przez Zamawiającego wiedzy i informacji, które mogą być wykorzystane przy przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia, jak również ewentualne wykorzystanie informacji pozyskanych od uczestników Dialogu Technicznego w przygotowaniu specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określeniu warunków umowy, z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji.

  3. Zasady dotyczące prowadzonego dialogu technicznego

    1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w formie Dialogu Technicznego, o którym mowa w art. 31a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2013, poz. 907, z późn. zm.) (dalej: Dialog)
    2. Niniejsze ogłoszenie o Dialogu Technicznym (dalej: Ogłoszenie) stanowi jednocześnie zaproszenie do udziału w Dialogu Technicznym.
    3. Wszczęcie procedury Dialogu Technicznego następuje w dniu publikacji ogłoszenia na stronie internetowej Zamawiającego.
    4. Każdy podmiot może złożyć tylko jedno zgłoszenie udziału w Dialogu Technicznym.
    5. Dialog prowadzony będzie oddzielnie z każdym z podmiotów zainteresowanych udziałem w Dialogu, w terminach określonych przez Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta.
    6. Dialog będzie prowadzony w formie bezpośrednich spotkań. Termin i miejsce prowadzenia poszczególnych spotkań w ramach Dialogu będzie każdorazowo ustalany przez Zamawiającego z podmiotem zaproszonym do Dialogu (dalej: Uczestnik). Spotkania prowadzone w ramach Dialogu będą odbywały się w siedzibie Zamawiającego, bądź w innym miejscu uzgodnionym przez Zamawiającego z Uczestnikiem.
    7. Zamawiający zaprosi do udziału w Dialogu Technicznym podmioty, które:
      • złożą Wniosek o dopuszczenie do udziału w Dialogu, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do Ogłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami („Wniosek”),
      • dysponują wiedzą i doświadczeniem w zakresie realizacji co najmniej 2 Projektów zgodnie z treścią wniosku,
      • wykażą, że w spotkaniach z Zamawiającym w trakcie Dialogu będzie brała udział co najmniej 1 osoba, która uczestniczyła w realizacji Projektów zgodnie z treścią wniosku,
    8. Wszystkie osoby, które będą brały udział w Dialogu ze strony Uczestnika będą zobowiązane do przedłożenia (najpóźniej w momencie rozpoczęcia Dialogu) pełnomocnictwa do reprezentacji Uczestnika (jeśli umocowanie do reprezentacji nie będzie wynikać z odpisu właściwego rejestru). Pełnomocnictwo będzie musiało zostać złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. Za udział w Dialogu Uczestnicy nie otrzymują wynagrodzenia oraz nie otrzymują zwrotu kosztów związanych z przygotowaniem i udziałem w Dialogu.
    9. Zakładany przez Zamawiającego termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Dialogu to 3 dni kalendarzowe liczone od dnia zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego informacji o jego rozpoczęciu, nie później niż do dnia 04.08.2014 r.
    10. Termin prowadzenia Dialogu może ulec wydłużeniu w przypadku nieosiągnięcia celów określonych w przedmiocie Dialogu. O fakcie przedłużenia terminu zostaną powiadomione podmioty uczestniczące w Dialogu.
    11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakończenia Dialogu na każdym etapie bez podania przyczyn.
    12. Dialog będzie prowadzony w języku polskim. Do dokumentów przedstawionych w językach obcych powinno być załączone tłumaczenie na język polski podpisane przez podmiot uczestniczący w Dialogu.
    13. O zakończeniu Dialogu Zamawiający niezwłocznie poinformuje umieszczając informację na stronie internetowej oraz poprzez przekazanie informacji podmiotom w nim uczestniczącym.
    14. Poprzez udział w Dialogu podmioty w nim uczestniczące udzielają bezwarunkowej zgody na wykorzystanie przekazywanych informacji na potrzeby przygotowania dokumentacji przetargowej, w szczególności na potrzeby opisu przedmiotu zamówienia czy specyfikacji technicznej zamówienia. W razie przekazania Zamawiającemu w toku Dialogu utworów stanowiących przedmiot praw autorskich, Uczestnik przekazujący dany utwór udziela bezwarunkowej zgody Zamawiającemu na wykorzystanie utworu w całości lub w części na potrzeby przygotowania dokumentacji przetargowej, zezwolenia na rozporządzanie i korzystanie z opracowań, jak również zapewnia, że wykorzystanie utworu przez Zamawiającego nie będzie naruszało praw osób trzecich. Zamawiający nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli podmiot uczestniczący w Dialogu Technicznym nie później niż przed przekazaniem informacji zastrzeże, że przekazywane konkretnie wskazane informacje nie mogą być udostępniane innym podmiotom.
    15. Niniejsze Ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego, ani nie jest ogłoszeniem o zamówieniu w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2013, poz. 907, z późn. zm.), w szczególności w trybie dialogu konkurencyjnego. Niniejsze ogłoszenie nie jest również ogłoszeniem postępowania na wybór partnera prywatnego w rozumieniu ustawy z dnia 19 grudnia 2008 roku o partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz.U. 2009 Nr 19, poz. 100, z późn. zm.), ani na wybór koncesjonariusza w rozumieniu ustawy z dnia 9 stycznia 2009 roku o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. 2009 Nr 19, poz. 101, z późn. zm.).
    16. Udział w Dialogu nie jest warunkiem ubiegania się w przyszłości o jakiekolwiek zamówienie publiczne.

  4. Wskazanie miejsca i terminu składania wniosków o dopuszczenie do dialogu technicznego

    1. Wnioski o dopuszczenie do Dialogu należy składać:
      1. pisemnie na adres: Biuro Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta
        ul. Piotrkowska 171/173 w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi, 90-447 Łódź, pokój nr 202.
      2. faksem na tel. fax.: +48 42 638 57 29
      3. w postaci elektronicznej: rewitalizacja@uml.lodz.pl

      z dopiskiem Dialog Techniczny związany z realizacją postępowania „Opracowanie zestawu analiz w zakresie nieruchomości i mieszkalnictwa w Łodzi”.
      Wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w Dialogu Technicznym stanowi załącznik nr 2 do niniejszego Ogłoszenia.


    2. Termin składania wniosków: do dnia 04.08.2014 r. do godziny 16.00.
    3. W przypadku składania wniosków drogą pocztową lub przesyłką kurierską za termin złożenia wniosku przyjęty będzie dzień i godzina otrzymania wniosku przez Zamawiającego.
    4. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu zgłoszenia.

  5. Warunki udziału w dialogu technicznym

    1. Uruchomienie procedury Dialogu następuje w terminie publikacji niniejszego ogłoszenia na stronie internetowej adres:
      http://bip.uml.lodz.pl/#str=5229 w zakładce Dialog techniczny.
    2. O zakwalifikowaniu się do udziału w Dialogu Miasto Łódź poinformuje potencjalnych Uczestników Dialogu wyznaczając miejsce, datę i godzinę przeprowadzenia Dialogu.
    3. Zaproszenie do wzięcia udziału w Dialogu zostanie wysłane na adres e-mail podany w przedmiotowym wniosku.
    4. Podmioty, które przystępują do Dialogu, zobowiązane są do przedłożenia aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, wydruku z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub, w przypadku podmiotów zagranicznych, odpisu z innego rejestru handlowego, przetłumaczonego na język polski. Warunkiem zakwalifikowania do Dialogu Technicznego jest prawidłowe złożenie wszystkich wymaganych w niniejszym ogłoszeniu dokumentów.
    5. Prowadzony Dialog ma charakter jawny.
    6. Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta wezwie zainteresowane podmioty, które w określonym terminie nie złożyły wymaganych dokumentów, w tym pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, pod rygorem pominięcia wniosku o dopuszczenie do Dialogu Technicznego.
    7. Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące procedury Dialogu Technicznego należy kierować na adres e-mail: rewitalizacja@uml.lodz.pl.
    8. Pracownikami Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta upoważnionymi do bezpośredniego kontaktowania się z podmiotami uczestniczącymi w Dialogu Technicznym są:
    9. Z przebiegu Dialogu z każdym uczestnikiem Zamawiający sporządzi pisemny protokół.
    10. Szczegółowe zasady prowadzenia Dialogu zostały określone w Regulaminie Dialogu, który stanowi Załącznik nr 1 do Ogłoszenia. Złożenie wniosku przez podmiot ubiegający się o udział w Dialogu oznacza akceptację treści Ogłoszenia oraz Regulaminu.

Pliki do pobrania:

Informacja o zakończeniu Dialogu Technicznego >>>

Ogłoszenie o dialogu technicznym poprzedzającym ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego rewitalizacji ulicy Moniuszki (Pasażu Meyera), etap I - prace przygotowawcze
Treść:

2014-02-26

Ogłoszenie o dialogu technicznym
poprzedzającym ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
dotyczącego rewitalizacji ulicy Moniuszki (Pasażu Meyera),
etap I - prace przygotowawcze

Zarząd Nowego Centrum Łodzi działając zgodnie z art. 31a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz.907 ze zm.) informuje, że zamierza przeprowadzić dialog techniczny poprzedzający wszczęcie postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, którego przedmiotem będą prace przygotowawcze dotyczące rewitalizacji ulicy Moniuszki (Pasażu Meyera).

  1. Nazwa i adres ogłoszeniodawcy:
    1. Zarząd Nowego Centrum Łodzi, ul. Ks. Bp. W. Tymienieckiego 5, 90-365 Łódź, tel. 42 272 64 10, fax 42 272 64 19, e-mail: biuro@zncl.uml.lodz.pl;
    2. osobą uprawnioną do kontaktów jest Marcin Jagodziński 42 272 64 16,
      e-mail: m.jagodzinski@zncl.uml.lodz.pl;

  2. Informacje dotyczące dialogu technicznego.
    1. Celem dialogu technicznego będzie pozyskanie przez Zarząd Nowego Centrum Łodzi informacji, które mogą być wykorzystane przy przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia z zachowaniem uczciwej konkurencji. Prowadzony dialog służyć będzie zapoznaniu się z najlepszymi, najkorzystniejszymi i najnowszymi rozwiązaniami organizacyjnymi oraz technologicznymi w dziedzinie właściwej dla przedmiotu planowanego zamówienia. Celem dialogu będzie wykorzystanie informacji pozyskanych od uczestników dialogu w przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia.
    2. Dialog techniczny będzie miał charakter jawny. Poprzez udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące udzielają bezwarunkowej zgody na wykorzystanie przekazanych informacji na potrzeby przygotowania opisu przedmiotu zamówienia. Zarząd Nowego Centrum Łodzi nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli podmioty uczestniczące w dialogu, nie później niż przed przekazaniem informacji zastrzegą, że przekazywane konkretnie wskazane informacje nie mogą być udostępniane innym podmiotom.
    3. Podmioty biorące udział w dialogu oraz Zarząd Nowego Centrum Łodzi zobowiązane są do stosowania Zarządzenia nr 11/2013 Dyrektora Zarządu NCŁ z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie regulaminu prowadzenia dialogu technicznego. Treść ww. regulaminu stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.
    4. Miejscem prowadzenia dialogu technicznego jest siedziba Zarządu Nowego Centrum Łodzi.
    5. Informacje szczegółowe o miejscu i terminie prowadzenia dialogu zostaną przekazane drogą mailową na adres podany w zgłoszeniu.
    6. Za udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące nie otrzymują wynagrodzenia.
    7. Zarząd Nowego Centrum Łodzi zastrzega sobie prawo do zakończenia dialogu technicznego na każdym jego etapie lub odwołania dialogu technicznego bez podania przyczyn.
    8. Niniejsze ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani nie jest ogłoszeniem o zamówieniu w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.).

  3. Wskazanie miejsca i terminu zgłoszenia o dopuszczenie do dialogu technicznego:
    1. wszystkie podmioty zainteresowane udziałem w dialogu technicznym i posiadający wiedzą techniczną oraz odpowiednie doświadczenie proszone są o przesyłanie zgłoszeń w terminie do 4 marca 2014 r.;
    2. zgłoszenie o dopuszczenie do dialogu technicznego należy składać do Zarządu Nowego Centrum Łodzi ul. Ks. Bp. W. Tymienieckiego 5, 90-365 Łódź, na adres e-mail m.jagodzinski@zncl.uml.lodz.pl lub fax 42 272-64-19;
    3. zgłoszenie musi zawierać: nazwę, adres, nr. tel., nr fax, adres e-mail podmiotu zgłaszającego oraz imię i nazwisko osoby/osób upoważnionych do prowadzenia dialogu;
    4. Zarząd Nowego Centrum Łodzi zaprosi do prowadzenia dialogu pierwsze trzy zgłoszone podmioty.

Pliki do pobrania:

Ogłoszenie o dialogu technicznym poprzedzającym ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego opracowania koncepcji realizacyjnej systemu monitoringu, bezpieczeństwa oraz platformy wdrażania usług typu "inteligent city" dla obszaru Nowego Centrum Łodzi
Treść:

2014-03-10

Ogłoszenie o dialogu technicznym
poprzedzającym ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
dotyczącego opracowania koncepcji realizacyjnej systemu monitoringu, bezpieczeństwa oraz platformy wdrażania usług typu "inteligent city" dla obszaru Nowego Centrum Łodzi

Zarząd Nowego Centrum Łodzi działając zgodnie z art. 31a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) informuje, że zamierza przeprowadzić dialog techniczny poprzedzający wszczęcie postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego dotyczącego opracowania koncepcji realizacyjnej systemu monitoringu, bezpieczeństwa oraz platformy wdrażania usług typu "inteligent city" dla obszaru Nowego Centrum Łodzi

  1. Nazwa i adres ogłoszeniodawcy:
    1. Zarząd Nowego Centrum Łodzi, ul. Piotrkowska 171/173 90-447 Łódź, tel. 42 272 64 10, fax 42 272 64 19, e-mail: biuro@zncl.uml.lodz.pl;
    2. osobą uprawnioną do kontaktów jest Marcin Jagodziński 42 272 64 16, e-mail: m.jagodzinski@zncl.uml.lodz.pl;

  2. Informacje dotyczące dialogu technicznego.
    1. Celem dialogu technicznego będzie pozyskanie przez Zarząd Nowego Centrum Łodzi informacji, które mogą być wykorzystane przy przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia z zachowaniem uczciwej konkurencji. Prowadzony dialog służyć będzie zapoznaniu się z najlepszymi, najkorzystniejszymi i najnowszymi rozwiązaniami organizacyjnymi oraz technologicznymi w dziedzinie właściwej dla przedmiotu planowanego zamówienia. Celem dialogu będzie wykorzystanie informacji pozyskanych od uczestników dialogu w przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia.
    2. Dialog techniczny będzie miał charakter jawny. Poprzez udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące udzielają bezwarunkowej zgody na wykorzystanie przekazanych informacji na potrzeby przygotowania opisu przedmiotu zamówienia. Zarząd Nowego Centrum Łodzi nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli podmioty uczestniczące w dialogu, nie później niż przed przekazaniem informacji zastrzegą, że przekazywane konkretnie wskazane informacje nie mogą być udostępniane innym podmiotom.
    3. Podmioty biorące udział w dialogu oraz Zarząd Nowego Centrum Łodzi zobowiązane są do stosowania Zarządzenia nr 11/2013 Dyrektora Zarządu NCŁ z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie regulaminu prowadzenia dialogu technicznego. Treść ww. regulaminu stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.
    4. Miejscem prowadzenia dialogu technicznego jest siedziba Zarządu Nowego Centrum Łodzi.
    5. Informacje szczegółowe o miejscu i terminie prowadzenia dialogu zostaną przekazane drogą mailową na adres podany w zgłoszeniu.
    6. Za udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące nie otrzymują wynagrodzenia.
    7. Zarząd Nowego Centrum Łodzi zastrzega sobie prawo do zakończenia dialogu technicznego na każdym jego etapie lub odwołania dialogu technicznego bez podania przyczyn.
    8. Niniejsze ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani nie jest ogłoszeniem o zamówieniu w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.).

  3. Wskazanie miejsca i terminu zgłoszenia o dopuszczenie do dialogu technicznego:
    1. wszystkie podmioty zainteresowane udziałem w dialogu technicznym i posiadający wiedzą techniczną oraz odpowiednie doświadczenie proszone są o przesyłanie zgłoszeń w terminie do 13 marca 2014 r.;
    2. zgłoszenie o dopuszczenie do dialogu technicznego należy składać do Zarządu Nowego Centrum Łodzi ul. Piotrkowska 171/173, 90-447 Łódź, na adres e-mail m.jagodzinski@zncl.uml.lodz.pl lub fax 42 272-64-19;
    3. zgłoszenie musi zawierać: nazwę, adres, nr. tel., nr fax, adres e-mail podmiotu zgłaszającego, imię i nazwisko osoby/osób upoważnionych do prowadzenia dialogu oraz udokumentowane doświadczenie w postaci- referencji lub innych dokumentów potwierdzających posiadanie doświadczenia w zakresie wskazanym poniżej w pkt. 4
    4. Zarząd Nowego Centrum Łodzi zaprosi do prowadzenia dialogu pierwsze dwa zgłoszone podmioty legitymujące się własnym doświadczeniem w zakresie wdrażania systemów monitoringu wraz z systemem informatycznym rejestrującym i analizującym zdarzenia, z minimalną liczbą 50 punktów kamerowych.

Pliki do pobrania:

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w zakresie usługi telefonii stacjonarnej i internetu dla placówek oświatowych nadzorowanych przez Wydział Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi
Treść:

2014-01-08
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-25

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w zakresie usługi telefonii
stacjonarnej i internetu dla placówek oświatowych nadzorowanych przez Wydział Edukacji
w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

Wydział Informatyki w Departamencie Obsługi i Administracji Urzędu Miasta Łodzi zaprasza do dialogu technicznego mającego na celu przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia dotyczącego udzielenia zamówienia publicznego na usługę telefonii stacjonarnej i internetu dla placówek oświatowych - jednostek organizacyjnych Miasta Łodzi - nadzorowanych przez Wydział Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

Przedmiotem zamówienia będzie świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych w zakresie połączeń: lokalnych, międzymiastowych, międzynarodowych, do sieci komórkowych, faksowych, do usług informacyjnych oraz usługi dostępu do internetu. Jednostki organizacyjne, w liczbie ponad 350, są rozmieszczone w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta Łodzi, posiadają ponad 650 numerów telefonów stacjonarnych i są obecnie obsługiwane przez kilkunastu operatorów.

Warunki i zasady udziału w dialogu technicznym.

  1. Uruchomienie procedury dialogu technicznego następuje w terminie publikacji niniejszego ogłoszenia na stronie internetowej adres: bip.uml.lodz.pl
  2. Dialog techniczny prowadzony będzie z podmiotami wybranymi przez Wydział Informatyki Urzędu Miasta Łodzi.
  3. Zgłoszenie do udziału w dialogu technicznym, zawierające obowiązkowo adres e-mail Wykonawcy, należy złożyć w formie pisemnej na adres:

    Wydział Informatyki
    ul. Piotrkowska 104
    90-926 Łódź

    lub w formie elektronicznej na adres:

    wi@uml.lodz.pl

    w języku polskim, w nieprzekraczalnym terminie do godziny 14.00 w dniu 15.01.2014 r.
    O zachowaniu terminu decyduje data wpływu zgłoszenia.
  4. O zakwalifikowaniu się do udziału w dialogu technicznym Miasto Łódź poinformuje potencjalnych Wykonawców poprzez wysłanie, na adres e-mailowy podany w przedmiotowym wniosku, zaproszenia do wzięcia udziału w dialogu wyznaczając miejsce, datę i godzinę przeprowadzenia dialogu.
  5. Osobą uprawnioną do udzielania informacji w sprawach dialogu technicznego jest Juliusz Pruszyński, e-mail juliusz.pruszynski@uml.lodz.pl, tel. +48 42 638 44 09.

Informacja o zakończeniu dialogu technicznego (2017-01-25) >>>

Ogłoszenie o zamiarze prowadzenia dialogu technicznego w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w przeprowadzeniu konsultacji i weryfikacji projektu stworzenia Łódzkiego Centrum Gier „Gameinkubator”
Treść:

2014-07-10

Ogłoszenie o zamiarze prowadzenia dialogu technicznego

  1. Informacja wstępna

    Urząd Miasta Łodzi
    Departament Architektury i Rozwoju
    Biuro Obsługi Inwestora
    Ul. Piotrkowska 104a
    Łódź
    Tel. +42 638 59 39, fax +42 638 59 40

    zwany dalej „Zamawiającym”

    działając na podstawie art. 31a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z póź. zm.) zwanej dalej „Ustawą”

    zaprasza do uczestnictwa w dialogu technicznym

    w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w przeprowadzeniu konsultacji i weryfikacji projektu stworzenia Łódzkiego Centrum Gier „Gameinkubator” (zwanym dalej ŁCG), stanowiącej jedno z narzędzi i sposobów realizacji strategii rozwoju branży przemysłów kreatywnych dla Miasta Łodzi.

    Celem prowadzonego dialogu technicznego jest pozyskanie przez Urząd Miasta Łodzi, Biuro Obsługi Inwestora informacji, które mogą być wykorzystane przy przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia i określenia warunków postępowania, specyfikacji istotnych warunków zamówienia i określenia warunków umowy, z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji. Prowadzony dialog służyć będzie zapoznaniu się przez Urząd Miasta Łodzi z najlepszymi, najkorzystniejszymi, a także najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, organizacyjnymi i biznesowymi w dziedzinie właściwej dla przedmiotu planowanego zamówienia.

    Dokładny opis projektu stworzenia Łódzkiego Centrum Gier oraz cele jakie w założeniach ma realizować ten projekt znajdują się w załączniku „OPZ dialog techniczny ŁCG”, który jest do pobrania na witrynie, na której znajduje się niniejsze ogłoszenie.


  2. Uczestnicy dialogu technicznego, warunki udziału

    1. Uczestnikiem dialogu technicznego (dalej „Uczestnik”) może być podmiot, który posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia, tj. w działaniach dotyczących problematyki kompetencji i kwalifikacji funkcjonujących i wykorzystywanych w branży produkcji gier (tzw. gamedev) a szerzej, w branży przemysłów kreatywnych, nowoczesnych technologii informatycznych oraz mediów elektronicznych.
    2. Wszystkie podmioty posiadające wiedzę na temat przedmiotu przyszłego zamówienia publicznego i zainteresowanie udziałem w dialogu technicznym są proszone o zgłoszenie tego zamiaru w formie wiadomości elektronicznej (drogą mejlową).
    3. Uczestnik może brać udział w dialogu technicznym wspólnie z innymi podmiotami.

  3. Cel i przedmiot dialogu technicznego

    Celem dialogu technicznego jest zgromadzenie informacji niezbędnych do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 – wersja robocza OPZ) dotyczących:

    1. adekwatności, przejrzystości i precyzyjności określonych celów, które mają być zrealizowane i osiągnięte w ramach przyszłego zamówienia
    2. zakresu działań podmiotu realizującego to zamówienie
    3. kompetencji podmiotu realizującego zamówienie
    4. wielkości i struktury podmiotu realizującego zamówienie
    5. zakresu działań możliwych do zrealizowania w wyznaczonym terminie
    6. harmonogramu prac związanych z realizacją przyszłego zamówienia

    Prowadzony dialog służyć będzie zapoznaniu się przez Zapraszającego z najlepszymi, najkorzystniejszymi a także najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, organizacyjnymi i biznesowymi w dziedzinie właściwej dla przedmiotu planowanego zamówienia.


  4. Zasady prowadzenia dialogu technicznego

    1. Dialog techniczny będzie prowadzony w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie potencjalnych wykonawców i oferowanych przez nich rozwiązań. Zapraszający i Uczestnicy dialogu technicznego zobowiązani są do postępowania w taki sposób, aby nie nastąpiło ograniczenie, utrudnienie lub uniemożliwienie udziału Uczestników, będących potencjalnymi wykonawcami w procedurach wynikających z przepisów Ustawy
    2. Dialog techniczny będzie prowadzony do momentu, gdy Zapraszający uzyska wszystkie niezbędne informacje do przygotowania dokumentu (finalna wersja OPZ) wskazanego w części III w zakresie wystarczającym dla wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z przepisami Ustawy.
    3. Uruchomienie procedury dialogu technicznego następuje po publikacji niniejszego ogłoszenia na witrynie internetowej Zamawiającego oraz na stronie BIP.
    4. Planowany termin przeprowadzenia dialogu technicznego: sukcesywnie od dnia publikacji na witrynie internetowej Zapraszającego do dnia 25 sierpnia 2014 r.
    5. Termin, o którym mowa w pkt. 4 powyżej może ulec zmianie: skróceniu bądź wydłużeniu w zależności od tego czy Zapraszający osiągnie cel wskazany w części III niniejszego ogłoszenia. O fakcie zmiany terminu Uczestnicy zostaną poinformowani za pośrednictwem witryny internetowej Zapraszającego i/lub drogą mejlową.
    6. Każdy podmiot dialogu technicznego (Uczestnik) może złożyć tylko jedno zgłoszenie.
    7. Zgłoszenie musi zawierać następujące dane: nazwę podmiotu, imię i nazwisko osoby zgłaszającej podmiot, jego siedzibę i adres, numer telefonu i faktu oraz adres e-mail, na który ma być kierowana korespondencja związana z udziałem w dialogu technicznym.
    8. Ogłaszający wymaga, aby zgłoszenie oraz załączone do niego dokumenty podpisano zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze (w przypadku zgłoszenia w formie elektronicznej – skan tych dokumentów). Jeżeli osoba podpisująca zgłoszenie działa na podstawie pełnomocnictwa, to pełnomocnictwo musi zostać dołączone do zgłoszenia. Podpis osoby zgłaszającej musi pozwalać na identyfikację jej imienia i nazwiska (np. będzie uzupełniony pieczątką imienną). Z treści dokumentu pełnomocnictwa powinno wynikać uprawnienie do reprezentowania podmiotu (Uczestnika) dialogu technicznego.
    9. Zapraszający przyjmuje zgłoszenia do udziału w dialogu technicznym na podstawie deklaracji uczestnictwa złożonej w formie pisemnej i/lub mejlowej. Do dialogu technicznego zostaną zaproszeni Uczestnicy, którzy spełnią warunki wskazane w części II niniejszego ogłoszenia.
    10. Dialog techniczny prowadzony będzie w formie spotkań seminaryjnych i/lub konsultacyjnych i/lub wymiany korespondencji (za pośrednictwem poczty elektronicznej). Forma i miejsce dialogu zostanie ustalona indywidualnie z każdym z dopuszczonych Uczestników. Zakłada się, że spotkania odbywać się będą w siedzibie Zapraszającego do dialogu.
    11. Dialog techniczny prowadzony będzie w języku polskim. Do dokumentów sporządzonych w języku innym niż polski należy dołączyć tłumaczenia podpisane przez Uczestnika.
    12. Za udział w dialogu technicznym Uczestnicy NIE otrzymują wynagrodzenia.
    13. Przystąpienie do dialogu technicznego jest równoznaczne z udzieleniem bezwarunkowej zgody na wykorzystanie przekazywanych informacji oraz utworów stanowiących przedmiot praw autorskich (w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83 z póź. zm.) na potrzeby przygotowania i realizacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego określonego szczegółowo w części I ogłoszenia, w zakresie wskazanym w części III ogłoszenia. Tym samym uczestnicy przystępujący do dialogu technicznego automatycznie udzielają zgodę na wykorzystanie przez Zapraszającego przekazanych informacji w treści przyszłych specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz innych dokumentów wymaganych w ramach procedur związanych z udzielaniem zamówień publicznych, wynikających zarówno z przepisów Ustawy oraz regulaminów wewnętrznych Urzędu Miasta Łodzi.
    14. Przystąpienie Uczestnika do dialogu technicznego jest również zezwoleniem na rozporządzanie o korzystanie z opracowań utworów oraz stanowi zapewnienie ze strony Uczestnika, że wykorzystanie utworów przez niego dostarczonych na rzecz Zapraszającego, nie będzie działaniem naruszającym prawa osób trzecich i nie będzie stanowiło źródła powstania roszczeń materialnych wobec Zapraszającego.
    15. W przypadku udostępnienia dokumentów zawierających tajemnicę handlową, w każdym przypadku Uczestnik powinien wnieść stosowne zastrzeżenie dotyczące niejawności wskazanych danych, w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
    16. Każdy z uczestników dialogu technicznego ponosi koszty związane z uczestnictwem we własnym zakresie.

  5. Deklaracja uczestnictwa w dialogu technicznym

    1. Deklaracje należy składać w terminie do dnia 25 lipca 2014 r., zgodnie z wyborem Uczestnika, w następujących formach:
      1. Drogą wiadomości elektronicznej: na adres s.bialek@uml.lodz.pl,
      2. Drogą listowną na adres wskazany w części I tego ogłoszenia.

  6. Informacje dodatkowe

    1. Osobami upoważnionymi do porozumiewania się z Uczestnikami dialogu technicznego ze strony Zapraszającego są:
      1. Sebastian Białek,
      2. Marcin Włodarczyk.
    2. Niniejsze ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 KC, ani nie jest ogłoszeniem o zamówieniu w rozumieniu przepisów Ustawy oraz nie stanowi postępowania w trybie przetargu nieograniczonego.
    3. Uczestnikom dialogu technicznego NIE przysługują środki ochrony prawnej, o których mowa w Ustawie.
    4. Udział w dialogu technicznym nie jest warunkiem ubiegania się w przyszłości o jakiekolwiek zamówienie publiczne, partnerstwo publiczno-prywatne lub koncesje na roboty budowlane lub usługi.

Pliki do pobrania:

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w zakresie zaprojektowania i wybudowania Stadionu Miejskiego Łodzi przy Al. Piłsudskiego 138
Treść:

2013-06-18
Ostatnia aktualizacja: 2013-06-20

Informacja
o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego
w zakresie zaprojektowania i wybudowania Stadionu Miejskiego Łodzi
przy Al. Piłsudskiego 138.

Miasto Łódź zaprasza do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym, którego celem jest pozyskanie informacji niezbędnych do przygotowywania opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określenia warunków umowy, z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowanie i wybudowanie Stadionu Miejskiego przy Al. Piłsudskiego 138.

Dialog techniczny prowadzony jest na podstawie art. 31a ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.).
W szczególności przedmiotem dialogu technicznego będzie budowa Stadionu Miejskiego przy Al. Piłsudskiego 138 wraz z przebudową układu drogowego oraz usunięciu kolizji sieci elektroenergetycznej i ciepłowniczej.
Celem dialogu jest uzyskanie doradztwa w zakresie najlepszych, najnowocześniejszych i najkorzystniejszych technicznie, technologicznie, organizacyjnie oraz ekonomicznie rozwiązań mogących służyć realizacji potrzeb Zapraszającego. W toku dialogu technicznego Zapraszający będzie oczekiwał m.in. przedstawienia przykładów obiektów referencyjnych o zbliżonych parametrach technicznych a także doświadczeń uczestnika dialogu technicznego przy projektach realizowanych w specyfice zaprojektuj i wybuduj.

Zamiarem Zapraszającego jest zrealizowanie projektu etapami z tym, że stadion docelowo ma posiadać:

  • podgrzewaną murawę,
  • oświetlenia płyty boiska zgodne z parametrami określonymi w regulacjach FIFA dla transmisji telewizyjnych narodowych (Class IV),
  • zadaszone trybuny z tym, że zadaszenia stadionu powinno być wykonane w technologii, która nie wykorzystuje słupów (podpór) podtrzymujących dach, zlokalizowanych na trybunach lub miedzy trybunami a boiskiem, w sposób ograniczający widoczność z trybun,
  • zaplecze socjalno – sportowe – tj. pomieszczenia (szatnie, sale ćwiczeń, sala rozgrzewkowo-treningowa, pokój delegata, pokój pierwszej pomocy, pomieszczenie kontroli antydopingowej, studia telewizyjne) w zakresie przewidzianym dla stadionów 3 kategorii w dokumencie „Regulacje UEFA na temat infrastruktury stadionowej 2006, 2010”, pomieszczenia biurowe,
  • pomieszczenia magazynowe,
  • strefy VIP, sale konferencyjne, z możliwością dzielenia na mniejsze. W strefie VIP powinno znajdować się wyjście na sektor VIP trybun stadionu.
  • restaurację, zapewniającej obsługę strefy VIP,
  • punkty handlowe i gastronomiczne (typu fast food) do obsługi widowni,
  • zagospodarowanie przestrzeni kubaturowej obiektu (pod trybunami) na cele komercyjne (handlowo-usługowo-biurowe),
  • strefy odnowy biologicznej,
  • pomieszczenia biurowe dla operatora stadionu,
  • pomieszczenia na siedzibę klubu,
  • pomieszczenia na pralnię i suszarnię odzieży sportowej zawodników.

Zapraszający ma na celu:

  • uzyskać informację o technicznych możliwościach budowy stadionu etapami,
  • określenie optymalnych warunki i możliwości rozbudowy stadionu do zakładanej pojemności 32 tys. miejsc siedzących bez konieczności ingerencji w konstrukcję,
  • tak zaprojektować i wykonać stadion, aby możliwe było jego sekcyjne wyłączenie z użytkowania, które umożliwi minimalizację kosztów utrzymania obiektu w zależności od wielkości organizowanej imprezy lub w przypadku jej braku,
  • określenie możliwości budowy części stadionu w partnerstwie publiczno – prywatnym,
  • określenie optymalnych modeli zarządzania obiektem po zakończeniu inwestycji,
  • określenie optymalnego doboru powierzchni komercyjnych u niekomercyjnych,
  • możliwość odzyskiwania podatku VAT.

Szczegółowe zagadnienia związane z przeprowadzeniem dialogu technicznego wraz z informacją o przebiegu finansowania zostaną przekazane tym potencjalnym Wykonawcom, którzy odpowiedzą na niniejsze ogłoszenie składając wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu oraz zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w dialogu technicznym.

  1. Uczestnicy dialogu technicznego

    Uczestnikami dialogu technicznego mogą być firmy doradcze, z referencjami potwierdzającymi uczestniczenie w analogicznych projektach, firmy architektoniczne i budowlane z referencjami wskazującymi na zaprojektowanie bądź wybudowanie stadionu i firmy będące inwestorami i/lub operatorami funkcjonujących tego typu obiektów.

  2. Termin i miejsce prowadzenia dialogu technicznego

    1. Pożądany termin przeprowadzenia dialogu technicznego - do dnia 28.06.2013 r. Termin prowadzenia dialogu technicznego może ulec wydłużeniu w przypadku nieosiągnięcia celów określonych w przedmiocie dialogu technicznego. O fakcie przedłużenia terminu zostaną powiadomione podmioty uczestniczące w dialogu technicznym.
    2. Miejsce i termin prowadzenia dialogu technicznego będą każdorazowo uzgadniane z poszczególnymi podmiotami, które będą uczestniczyć w dialogu technicznym. Dialog techniczny będzie prowadzony w formie spotkań (z każdym podmiotem lub grupą podmiotów) lub wymiany korespondencji elektronicznie, faksem lub pisemnie.
  3. Miejsce prowadzenia dialogu technicznego Biuro ds. Inwestycji UMŁ, ul. Piotrkowska 113, 90-926 Łódź.

  4. Warunki i zasady udziału w dialogu technicznym.

    1. Uruchomienie procedury dialogu technicznego następuje w terminie publikacji niniejszego ogłoszenia na stronie internetowej adres: bip.uml.lodz.pl
    2. Dialog techniczny prowadzony będzie z podmiotami wybranymi przez Biuro ds. Inwestycji Urzędu Miasta Łodzi.
    3. Zgłoszenie do udziału w dialogu technicznym należy złożyć w formie pisemnej na adres Biuro ds. Inwestycji ul. Piotrkowska 113, 90-926 Łódź lub w formie elektronicznej na adres: brn@uml.lodz.pl języku polskim w nieprzekraczalnym terminie do godziny 11.00 w dniu 21.06.2013 r. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu zgłoszenia.
    4. Wzór zgłoszenia stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.
    5. O zakwalifikowaniu się do udziału w dialogu technicznym Miasto Łódź poinformuje potencjalnych Wykonawców poprzez wysłanie zaproszenia do wzięcia udziału w dialogu wyznaczając miejsce, datę i godzinę przeprowadzenia dialogu.
    6. Zaproszenie do wzięcia udziału w dialogu zostanie wysłane na adres e-mailowy podany w przedmiotowym wniosku.
    7. Za udział w dialogu technicznym uczestniczące podmioty nie otrzymują wynagrodzenia oraz nie otrzymują zwrotu kosztów związanych z przygotowaniem i udziałem w dialogu technicznym.
    8. Dialog techniczny będzie prowadzony w języku polskim. Do dokumentów przedstawianych w innych językach powinno być załączone tłumaczenie na język polski podpisane przez podmiot uczestniczący w dialogu technicznym.
    9. Prowadzony dialog ma charakter jawny. Biuro ds. Inwestycji nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity Dz. U. 2003, Nr 153, poz. 1503, z późn. zm.), jeżeli podmiot uczestniczący w Dialogu, nie później niż przed przekazaniem informacji zastrzegł, że przekazywane konkretne informacje nie mogą być udostępniane innym podmiotom.
    10. Poprzez udział w dialogu technicznym podmioty uczestniczące udzielają bezwarunkowej zgody na wykorzystanie informacji oraz utworów stanowiących przedmiot praw autorskich, przekazywanych w trakcie niniejszego dialogu technicznego na potrzeby Biura ds. Inwestycji związane z przeprowadzeniem zamówienia publicznego.
    11. Ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.
    12. Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące procedury dialogu technicznego należy kierować na adres e-mail: brn@uml.lodz.pl.
      Pracownikiem Biura ds. Inwestycji upoważnionym do bezpośredniego kontaktowania się z podmiotami uczestniczącymi w dialogu technicznym jest Pan Marcin Starzec – tel. 42/638-48-79 Informacje i wyjaśnienia można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–14:00.
    13. Dialog techniczny będzie prowadzony przez osoby wskazane przez Dyrektora Biura ds. Inwestycji Urzędu Miasta Łodzi.
    14. O zakończeniu Dialogu technicznego Biuro ds. Inwestycji poinformuje wszystkie podmioty uczestniczące w Dialogu.

Pliki do pobrania:

  • Wzór zgłoszenia o dopuszczenie do dialogu technicznego [>>>.doc] [>>>.pdf]

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w zakresie kompleksowego ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej Miasta Łodzi wraz z jego jednostkami organizacyjnymi
Treść:

2013-05-24

Ogłoszenie

o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego

w zakresie kompleksowego ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej Miasta Łodzi wraz z jego jednostkami organizacyjnymi

Miasto Łódź zaprasza do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym, którego celem jest pozyskanie informacji niezbędnych do przygotowywania opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określenia warunków umowy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ubezpieczenie majątku Miasta.

W szczególności przedmiotem dialogu technicznego będzie omówienie możliwych do uzyskania warunków ochrony ubezpieczeniowej dla Miasta Łodzi i jego jednostek organizacyjnych w zakresie następujących ryzyk:

  1. ubezpieczenie mienia, w tym sprzętu elektronicznego, od nagłych nieprzewidzianych zdarzeń losowych;
  2. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w tym odpowiedzialności za szkody związane z administracją dróg oraz z zarządzeniem nieruchomościami, a także odpowiedzialnością cywilną związaną ze szkodami w środowisku (odpowiedzialność na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie (Dz. U. z 2007 r. Nr 75, poz. 493 z póź. zm.) i Dyrektywy 2004/35/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 kwietnia 2004 r. w sprawie odpowiedzialności za środowisko w odniesieniu do zapobiegania i zaradzania szkodom wyrządzonym środowisku naturalnemu;
  3. ubezpieczenia komunikacyjne pojazdów jednostek organizacyjnych Miasta Łodzi.
Szczegółowe zagadnienia związane z przeprowadzeniem dialogu technicznego wraz z informacją o przebiegu dotychczasowego ubezpieczenia zostaną przekazane tym potencjalnym Wykonawcom, którzy odpowiedzą na niniejsze ogłoszenie składając wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu oraz zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w dialogu technicznym.

Warunki i zasady udziału w dialogu technicznym.

  1. Dialog techniczny prowadzony jest na podstawie art. 31a ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji;
  2. Uruchomienie procedury dialogu technicznego następuje w terminie publikacji niniejszego ogłoszenia;
  3. Potencjalni Wykonawcy zainteresowani wzięciem udziału w dialogu technicznym winni złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu (formularz wniosku stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia);
  4. Dialog techniczny prowadzony będzie z potencjalnymi Wykonawcami wybranymi przez Miasto Łódź;
  5. O zakwalifikowaniu się do udziału w dialogu technicznym Miasto Łódź poinformuje potencjalnych Wykonawców poprzez wysłanie zaproszenia do wzięcia udziału w dialogu wyznaczając miejsce, datę i godzinę przeprowadzenia dialogu;
  6. Zaproszenie do wzięcia udziału w dialogu zostanie wysłane na adres e-mailowy podany w przedmiotowym wniosku;
  7. Dialog techniczny będzie prowadzony w formie odrębnych spotkań z każdym potencjalnym Wykonawcą (lub z konsorcjum potencjalnych Wykonawców);
  8. Informacje związane z prowadzeniem dialogu technicznego mogą być przekazywane w formie wymiany korespondencji elektronicznej, faksowej lub pisemnej;
  9. W dialogu mogą wziąć udział potencjalni Wykonawcy, którzy spełniają następujące kryteria:
    1. posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej zgodnie z ustawą z dnia 22.5.2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2010, Nr 11, poz. 66 z póź. zm.) lub inny dokument równoważny potwierdzający prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na terenie Polski — w zakresie nie mniejszym niż to wynika z przedmiotu dialogu. Jeżeli potencjalny Wykonawca ma siedzibę poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej składa potwierdzenie faktu notyfikacji otrzymane od organu nadzoru kraju siedziby potencjalnego Wykonawcy, a jeżeli organ nadzoru w kraju siedziby potencjalnego Wykonawcy takiego potwierdzenia nie wystawia, potencjalny Wykonawca składa oświadczenie organu uprawnionego do reprezentowania Wykonawcy, iż notyfikacja została dokonana i przyjęta przez polski organ nadzoru;
    2. posiadają pokrycie marginesu wypłacalności środkami własnymi powyżej 100 % - według stanu na koniec grudnia 2011 r., o którym mowa w ustawie z dnia 22.05.2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2010, Nr 11, poz. 66 z póź. zm.) oraz na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28.11.2003 r. w sprawie sposobu wyliczenia wysokości marginesu wypłacalności oraz minimalnej wysokości kapitału gwarancyjnego dla działów i grup ubezpieczeń (Dz. U. Nr 211, poz. 2060 z póź. zm.);
    3. posiadają kapitały własne w wysokości nie mniejszej niż 200 000 000 zł;
  10. W celu wykazania się odpowiednimi parametrami techniczno – ubezpieczeniowymi określonymi w pkt 9 potencjalni Wykonawcy którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w dialogu technicznym zobowiązani są złożyć stosowne oświadczenie na formularzu wniosku załączonym do niniejszego ogłoszenia;
  11. Wypełniony wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym należy złożyć w formie pisemnej na adres:
  12. Urząd Miasta Łodzi
    Departament Gospodarowania Majątkiem
    Wydział Majątku Miasta
    90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104
    pok. 455

    lub w formie elektronicznej na adres:
    e.majchrzak@uml.lodz.pl

    w języku polskim w nieprzekraczalnym terminie do dnia 3 czerwca 2013 r. do godziny 09:00. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu wniosku;

  13. Za udział w dialogu technicznym potencjalni Wykonawcy nie otrzymują wynagrodzenia oraz nie otrzymują zwrotu kosztów związanych z przygotowaniem i udziałem w dialogu technicznym;
  14. Dialog techniczny będzie prowadzony w języku polskim. Do dokumentów przedstawianych w innych językach powinno być załączone tłumaczenie na język polski podpisane przez osobę reprezentującą potencjalnego Wykonawcę w dialogu technicznym;
  15. Dokumentowanie omawianych zagadnień odbywać się będzie w formie zapisu elektronicznego w formacie dokumentu Word/PDF;
  16. Prowadzony dialog ma charakter jawny. Miasto Łódź nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. 2003, Nr 153, poz. 1503, z późn. zm.), jeżeli podmiot uczestniczący w dialogu, nie później niż przed przekazaniem informacji zastrzegł, że przekazywane konkretne informacje nie mogą być udostępniane innym podmiotom;
  17. Poprzez udział w dialogu technicznym potencjalni Wykonawcy udzielają bezwarunkowej zgody na wykorzystanie informacji oraz utworów stanowiących przedmiot praw autorskich, przekazywanych w trakcie niniejszego dialogu technicznego na potrzeby Miasta Łodzi związane z przeprowadzeniem zamówienia publicznego;
  18. Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego;
  19. Osobami upoważnionymi do udzielania informacji w sprawach dialogu technicznym są:
    1. w sprawach proceduralnych:
      z ramienia Urzędu Miasta Łodzi: Elżbieta Majchrzak - główny specjalista
      w Wydziale Majątku Miasta Departament Gospodarowania Majątkiem UMŁ,
      e-mail: e.majchrzak@uml.lodz.pl, tel. +48 42 638-43-41;
    2. w sprawach związanych z przedmiotem dialogu:
      broker ubezpieczeniowy NORD PARTNER sp. z o.o. w osobach:
      Agnieszka Stępniak-Rożej - e.mail: agnieszka.rozej@np.com.pl, tel: 603 88 20 40;
      Józef Karpiński – e.mail: jozef.karpinski@np.com.pl , tel: 691 059 904;
      Maciej Kowalczyk – e.mail: maciej.kowalczyk@np.com.pl, tel: 605 236 095;
  20. Informacje i wyjaśnienia można uzyskać od poniedziałku do piątku
    w godz. 8:00 – 16:00;
  21. Dialog techniczny będzie prowadzony przez osoby wskazane przez Miasto Łódź.

Pliki do pobrania:

  • Wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym [>>>.doc] [>>>.pdf]

Zaprojektowanie i wykonanie instalacji alarmowej przeciwwłamaniowej w 7 budynkach Urzędu Miasta Łodzi
Treść:

2013-01-17

Wydział Obsługi Administracyjnej w Departamencie Obsługi i Administracji Urzędu Miasta Łodzi zaprasza do dialogu technicznego mającego na celu przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia dotyczącego udzielenia zamówienia publicznego na zaprojektowanie i wykonanie instalacji alarmowej przeciwwłamaniowej w 7 budynkach Urzędu Miasta Łodzi.
Planowane jest zintegrowanie systemów alarmowych ze stacją monitorującą firmy świadczącej usługi ochroniarskie.

Propozycje dotyczące rozwiązań technicznych (rodzaj czujników, central, sposobu połączeń/komunikacji centrali z czujnikami, itp.) można składać w sekretariacie Wydziału Obsługi Administracyjnej, pok. 063, Urząd Miasta Łodzi, 90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104 w terminie do 25 stycznia 2013 r.

Informacje o budynkach, w których zaplanowano wykonanie instalacji alarmowej, można uzyskać w Oddziale Gospodarczo-Technicznym pok. 101, tel. 42-638-40-30.